Wiadomości z Żor

Potężny wstrząs odczuwalny w całym regionie – co się stało?

  • Dodano: 2018-11-08 21:30

Przed godziną 20:30 w całym regionie był odczuwalny wstrząs, którego epicentrum znajdowało się prawdopodobnie w kopalni Budryk w Ornontowicach.

AKTUALIZACJA 22:00

Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach podaje, że tąpnięcie miało miejsce w KWK BUDRYK w Ornontowicach na ścianie D1 358/1 na głębokości 1050m. Na szczęście w jego wyniku nikt nie odniósł obrażeń, a pracująca tam załoga została wycofana. Siła wstrząsu wciąż nie jest dokładnie doprecyzowana, ale na pewno wynosiła powyżej 3,2 w skali Richtera. Instytut Geofizyki przy PAN podaje, że wstrząs mógł wynosić powyżej 4.0 w skali Richtera, co oznaczałoby faktycznie jeden z najsilniejszych wstrząsów w regionie.


AKTUALIZACJA 21:42

Był to jeden z najsilniejszych wstrząsów odnotowanych w naszym regionie, a jego skutki odczuwalne są w wielu miastach. Zgłoszenia napływają z Gliwic, Knurowa, Tych, Zabrza, Orzesza a nawet Katowic.  W niektórych miejscowościach popękały domy.


Nie mamy jeszcze potwierdzonych informacji, czy tąpnięcie faktycznie miało miejsce w Ornontowicac. Wstrząs miał mieć siłę 3,9 w skali Richtera. Wciąż czekamy na informację, czy w jego wyniku nikt pod ziemią nie ucierpiał.

Będziemy informowali na ten temat na bieżąco.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Janek

    W Żorach też był odczuwalny

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również