Wiadomości z Żor

Posłuchaj radia i poznaj książki warte zachodu!

  • Dodano: 2021-01-25 08:30, aktualizacja: 2021-01-25 08:41

Lubicie czytać i chcecie dowiedzieć się, po jakie książki warto sięgnąć? Włączcie Radio Żory! Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ottona Sterna w Żorach można tam będzie posłuchać cyklu audycji pn. „Biblioteka Babel. Książki warte zachodu”.

Cykl „Biblioteka Babel. Książki warte zachodu” to rozmowy o książkach, które trzeba przeczytać. Intrygujące, ważne, dotykające naszego doświadczenia, mówiące coś istotnego o świecie, w którym żyjemy.

Tytuł audycji

 „Biblioteka Babel” – odsyła do genialnego opowiadania Borgesa, ale także do różnorodności, która pozwala czytać książki bez względu na ich przynależność gatunkową, datę powstania, popularność czy miejsce w rankingach sprzedaży. -  Z taką samą pasją opowiemy o pisarstwie noblistów, jak o niszowej poezji, będziemy rozmawiać o tekstach kanonicznych, ale i komiksach. Pewne jest jedno, będzie to zawsze dobra – warta zachodu – literatura – podkreślają autorzy audycji.

W audycji biorą udział: Artur Madaliński – filolog, krytyk literacki, wykładowca akademicki i aktywista czytelniczy, który będzie wybierał prezentowane książki oraz Marcin Gaweł w roli moderatora.

Audycja będzie się pojawiać na antenie „Radia Żory”, którego siedziba mieści się w nowym budynku żorskiej biblioteki, dwa razy w miesiącu, w co drugi czwartek o godzinie 17:30. Po premierze odcinki dostępne będą w archiwum Radia Żory.  

Warto podkreślić, że każda z omawianych książek jest dostępna w bogatych zbiorach żorskiej biblioteki, więc chętni będą mogli po nią sięgnąć, bez konieczności jej zakupu!

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.