Wiadomości z Żor

Posłuchaj radia i poznaj książki warte zachodu!

  • Dodano: 2021-01-25 08:30, aktualizacja: 2021-01-25 08:41

Lubicie czytać i chcecie dowiedzieć się, po jakie książki warto sięgnąć? Włączcie Radio Żory! Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ottona Sterna w Żorach można tam będzie posłuchać cyklu audycji pn. „Biblioteka Babel. Książki warte zachodu”.

Cykl „Biblioteka Babel. Książki warte zachodu” to rozmowy o książkach, które trzeba przeczytać. Intrygujące, ważne, dotykające naszego doświadczenia, mówiące coś istotnego o świecie, w którym żyjemy.

Tytuł audycji

 „Biblioteka Babel” – odsyła do genialnego opowiadania Borgesa, ale także do różnorodności, która pozwala czytać książki bez względu na ich przynależność gatunkową, datę powstania, popularność czy miejsce w rankingach sprzedaży. -  Z taką samą pasją opowiemy o pisarstwie noblistów, jak o niszowej poezji, będziemy rozmawiać o tekstach kanonicznych, ale i komiksach. Pewne jest jedno, będzie to zawsze dobra – warta zachodu – literatura – podkreślają autorzy audycji.

W audycji biorą udział: Artur Madaliński – filolog, krytyk literacki, wykładowca akademicki i aktywista czytelniczy, który będzie wybierał prezentowane książki oraz Marcin Gaweł w roli moderatora.

Audycja będzie się pojawiać na antenie „Radia Żory”, którego siedziba mieści się w nowym budynku żorskiej biblioteki, dwa razy w miesiącu, w co drugi czwartek o godzinie 17:30. Po premierze odcinki dostępne będą w archiwum Radia Żory.  

Warto podkreślić, że każda z omawianych książek jest dostępna w bogatych zbiorach żorskiej biblioteki, więc chętni będą mogli po nią sięgnąć, bez konieczności jej zakupu!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.