Wiadomości z Żor

Półkolonistów też kręci bezpieczeństwo

  • Dodano: 2018-07-11 10:45

Blisko setka dzieci wzięła udział w wakacyjnych spotkaniach z mundurowymi. St.asp. Łukasz Chmielecki i mł.asp. Krzysztof Nieszporek odwiedzili właśnie półkolonistów spędzających czas wolny w Miejskim Ośrodku Kultury i Westernowym Parku Rozrywki Twinpigs

"Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje" to kampania MSWiA realizowana na terenie całego kraju, w ramach której policjanci podejmują szereg działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo najmłodszych w czasie letniego wypoczynku.

Dziś i wczoraj żorscy profilaktycy odwiedzili półkolonistów w żorskim MOK-u i tych spędzajacych czas w Westernowym Parku Rozrywki. Policjanci rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie podczas wakacji, przestrzegali przed niebezpiecznymi sytuacjami i prezentowali służbowe wyposażenie.

Poruszana podczas spotkań z półkolonistami tematyka dotyczyła m.in. bezpieczeństwa nad wodą, bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, rozwagi w kontaktach z obcymi, ale także możliwości zwracania się w trudnych sytuacjach o pomoc do policjantów. Uatrakcyjnieniem zajęć była możliwość sprawdzenia swoich "sił" w alkogoglach, które pomagają najmłodszym uświadomić sobie, jak zgubny wpływ na organizm człowieka mogą mieć używki, a także skutecznie zniechęcić do sięgania w czasie wakacji np. po alkohol.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również