Wiadomości z Żor

Policjant rozmawiał z młodzieżą o prawie, obowiązkach i cyberbezpieczeństwie

  • Dodano: 2023-10-16 08:45, aktualizacja: 2023-10-16 09:00

Policjant żorskiej komendy spotkał się z uczniami szkół średnich, aby porozmawiać nie tylko o bezpieczeństwie, ale także o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Na co dzień, w szkole i w czasie wolnym młodzi ludzie często spotykają sytuacje, które z pozoru wydają się błahe, to wiążą się z odpowiedzialnością.

Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo i szanujmy prawo

Profilaktyk z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji odwiedził w tym tygodniu uczniów Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Żorach oraz Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera. Spotkania te poświęcone zostały wielu aspektom bezpieczeństwa w życiu szkolnym i prywatnym.

Choć do pełnoletności uczniów pozostał jeszcze czas, to już na tym etapie odpowiada, warto poznać swoje prawa i obowiązki, a również to, czym są czyny karalne dla młodych ludzi. Hejt, nienawiść, stalking, groźby, to tylko część zagrożeń, na które napotykają młodzi ludzie, a z którymi nie jeden z nich się mierzy. Pamiętajmy również, iż sprzedaż i udostępnianie wyrobów alkoholowych i nikotynowych osobom niepełnoletnim, a także używanie ich przez te osoby jest prawnie zabronione.

Czas ten poświęcony został także zagrożeniom w internecie, gdyż „miejsce” to stanowi również platformę, która może stwarzać przestrzeń zarówno do sytuacji niebezpiecznych, jak i tych gdzie mamy wpływ na losy innych osób.

Policjanci zachęcają również do zapoznania się z regulacjami dotyczącymi prawnej odpowiedzialności nieletnich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również