Wiadomości z Żor

Policjanci ze Sznupkiem u przedszkolaków

  • Dodano: 2018-09-26 10:15

Najmłodsi kochają Sznupka – policyjną maskotkę, która z mundurowymi odwiedza żorskie przedszkola.

Sympatyczny, niebieski pluszak cieszy i bawi, ale także pomaga zapamiętać najmłodszym, jak powinni zachowywać się, aby nie popaść w tarapaty. Policjanci uczą dzieci bezpiecznych zachowań, a Sznupek przytakuje im i przyjaźnie macha łapą...

Żorscy policjanci od początku września odwiedzają miejscowe szkoły i przedszkola. Przypominają dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa kładąc nacisk na prawidłowe zachowania w ruchu drogowym. W spotkaniach biorą udział nie tylko mundurowi z wydziału ruchu drogowego, ale i prewencji, w tym dzielnicowi.

Tematyka każdego ze spotkań dostosowana jest do wieku odbiorców, najmłodsi dopiero co poznają zasady bezpieczeństwa, starsi uzupełniają swoją wiedzę. Policjantom, którzy odwiedzają maluszki zazwyczaj towarzyszy Sznupek – policyjna maskotka. Błękitny pluszak wzbudza wiele pozytywnych emocji, przedszkolaki pragną się do niego przytulić, "przybić piątkę", czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dzisiaj jedno z takich spotkań odbyło się w Przedszkolu nr 16, a z dziećmi spotkali się - dzielnicowy asp.szt. Paweł Kopeć oraz asp.szt. Kamila Siedlarz. Z podobną wizytą do innego przedszkola niedawno zawitał też sierż.szt. Adam Doleżych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również