Wiadomości z Żor

Policjanci rozmawiali z młodzieżą o zagrożeniach, które mogą spotkać

  • Dodano: 2023-11-13 15:00

Profilaktyk Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii spotkał się z uczniami Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera, aby porozmawiać o odpowiedzialności prawnej nieletnich. W szkole i w czasie wolnym młodzi ludzie często spotykają sytuacje i zachowania, które mogą stanowić dla nich zagrożenie, a czasem wiązać się z karną odpowiedzialnością.

Młodość ma swoje prawa i obowiązki

Policjant spotkał się w piątek z uczniami oraz gronem pedagogicznym Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera. Spotkanie te poświęcone zostało prawom i obowiązkom, jakie ciążą już na młodym człowieku. Mundurowy zwrócił uwagę na zachowania, w tym przestępstwa, jakie mają miejsce także w tzw. cyberświecie. Uwrażliwił, iż po drugiej stronie ekranu jest inna osoba, którą pewne zachowania i słowa również mogą zranić.

Hejt, nienawiść, stalking, groźby, a także uzależnienia to tylko część zagrożeń, na które napotykają młodzi ludzie, a z którymi nie jeden z nich się mierzy. Część problemów dotyczących młodego człowieka może być niewidoczna na pierwszy rzut, a wywiera na niego ogromny wpływ. Pamiętajmy również, iż sprzedaż i udostępnianie wyrobów alkoholowych i nikotynowych osobom niepełnoletnim, a także używanie ich przez te osoby jest prawnie zabronione.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również