Wiadomości z Żor

Pobierz aplikację i kręć kilometry dla Żor! Do zdobycia atrakcyjne nagrody

  • Dodano: 2021-05-31 07:30, aktualizacja: 2021-05-30 18:41

Jeśli jeszcze nie dołączyliście do walki o Puchar Rowerowej Stolicy Polski , to czas najwyższy pobrać aplikację Aktywne Miasta, wybrać Żory z listy miast i dołączyć do rywalizacji, która potrwa przez cały czerwiec.

Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe!

Czas treningu dobiegł końca, a już lada moment rozpocznie się czerwcowa rywalizacja. Które miasto w tym roku zostanie Rowerową Stolicą Polski? O tym zdecydują przejechane kilometry, a więc nie czekajcie do ostatniej chwili i już teraz dołączcie do zabawy! W tegorocznej edycji bierze udział ponad 50 miast i wszystkie mają równe szanse – niezależnie od wielkości i liczby mieszkańców - ponieważ łączna liczba przejechanych kilometrów jest dzielona przez liczbę mieszkańców. W ubiegłym roku zwyciężyła Nowa Sól, która od dwóch lat nie oddaje koszulki lidera.

Poza głównym pucharem dla zwycięzcy, organizator czyli miasto Bydgoszcz, przygotował także 5 pucharów, które trafią do najlepszych miast w pięciu kategoriach ze względu na ilość mieszkańców oraz samoobsługowe stacje naprawy rowerów, które trafią do 3 najlepszych miast w kategorii ogólnej. Ponadto osoby, które przejadą najwięcej kilometrów w rankingu ogólnym, mają szansę na zdobycie nagród indywidualnych. Szczegóły na stronie https://www.aktywne.miasta.pl.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy pobrać bezpłatną aplikację pn. „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Po uruchomieniu aplikacji, w formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy, dla jakiego miasta będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy. Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach, wystarczy wyszukać te istniejące i się do nich zapisać lub zaproponować własną.

Osoby, które brały udział w treningu, który trwał do 21 maja, nie muszą ponownie zapisywać się do rywalizacji. Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest umożliwienie jej działania w tle oraz wyłączenia trybu oszczędzania baterii w telefonie. Uczestnicy, którzy wykręcą dla Żor najwięcej kilometrów otrzymają atrakcyjne nagrody! A jest o co walczyć - dla trzech najlepszych rowerzystów i rowerzystek przygotowaliśmy bony do sklepu sportowego o wartości 100 zł każdy oraz nagrody rzeczowe. Ponadto najlepsi otrzymają pamiątkowe puchary ufundowane przez sklep Decathlon Żory – lokalnego partnera Miasta Żory w tegorocznej akcji.

W tym roku bardzo liczymy na pomoc najmłodszych w zwiększeniu szans na zwycięstwo

Przygotowaliśmy wyjątkową grę miejską pn. „Dzień Dziecka z Żorkiem”. Każde dziecko, które we wtorek 1 czerwca uruchomi grę w aplikacji i zaliczy wszystkie punkty zlokalizowane w pobliżu żorskiej Starówki, w nagrodę otrzyma maskotkę Żorka!

Zachęcamy również wszystkich uczniów z Żor do walki o tytuł „Najbardziej Rowerowej Szkoły w Żorach”. Szkoła, która po zakończonej akcji na swoim koncie będzie miała największą ilość przejechanych kilometrów, otrzyma pamiątkową statuetkę. Aby przyłączyć się do rywalizacji należy w aplikacji Aktywne Miasta, wybrać miasto: ŻORY, rodzaj grupy: SZKOŁY, a następnie z listy wybrać nazwę swojej szkoły i kliknąć DOŁĄCZ.

Entuzjastów rajdów rowerowych z pewnością ucieszy organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach rajd „Kręcimy na maxa!”, który odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca. Zapisy od godziny 13:30 do 14:15 w dniu imprezy w Parku Cegielnia.  

Przypominamy, że na specjalnie utworzonej grupie na Facebooku pn. „Rowerowe Żory” możecie się pochwalić przejechanymi kilometrami oraz pięknymi miejscami odwiedzanymi podczas rowerowych przejażdżek: https://www.facebook.com/groups/322751615735367/ .

Zapraszamy do polubienia oficjalnych profili rywalizacji w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/PucharRowerowejStolicyPolski

https://www.instagram.com/rowerowastolicapolski/

Pobierz aplikację i kręć kilometry dla Żor! Do zdobycia atrakcyjne nagrody

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.