Wiadomości z Żor

Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

  • Dodano: 2018-06-04 10:30

W czasie wolnym od służby zareagował i ujął pijanego kierowcę, który spowodował kolizję. Policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ścigał go prywatnym samochodem i namierzył na wjeździe do lasu. Zanim kierowca zdążył na dobre opuścić pojazd stróż prawa stał już przy jego drzwiach.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek popołudniu w Baranowicach. Zwalczający na co dzień przestępczość narkotykową policjant z Katowic, który przebywał na wolnym w Żorach właśnie dowiedział się, że przed chwilą pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł. Nie zastanawiając ani minuty wsiadł do swojego samochodu i postanowił powstrzymać mężczyznę od dalszej jazdy. Namierzył go na wjeździe do lasu, gdy kierowca właśnie chciał opuścić swój pojazd.

W oczekiwaniu na przyjazd patrolu kierowca opla przyznał się policjantowi, że jest pijany i przed chwilą spowodował kolizję. Wyjaśnił, że stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w słup energetyczny.

41-latek został doprowadzony do komendy i poddany badaniu na alkomacie. Wynik badania wskazał, że ma on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę z stanie nietzreźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów i kara więzienia.

Policjant, który ujął pijanego kierowcę nie pierwszy raz zareagował w czasie wolnym od służby. W lutym br. na terenie Żor ścigał uciekającego ze sklepu złodzieja.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również