Wiadomości z Żor

Piknik Przystanku Żory

  • Dodano: 2021-08-06 10:30, aktualizacja: 2021-08-06 16:19

W tym roku V edycja Przystanku Żory została przełożona na rok 2022. Mimo to organizatorzy nie chcą zawieść fanów imprezy i postanowili zorganizować Piknik. Podobnie jak w roku 2020 roku, piknik odbędzie się bez strefy namiotowej, ale nie zabraknie muzyki ani jedzenia. Piknik Przystanek Żory, odbędzie się 21-22 sierpnia w Parku Cegielnia.

Piknik w klimacie Woodstocku

21 sierpnia o godzinie 17:00 rozpocznie się Piknik w Żorach. Na profilu facebook'owym Przystanku Żory, pojawiają się aktualności na temat wydarzenia, m.in. kto wystąpi na scenie i jakie atrakcje czekają na uczestników podczas imprezy.

W tym roku, na pikniku pojawi się wielu artystów. Wśród nich wystąpią kapele z Żor ExMetal, 21 Garage, zespół BR Band, Stone Collector, GraVity Off oraz inne zespoły, oraz niesamowici artyści. Oprócz tego pojawią się stoiska z gadżetami, muzyka z poprzednich edycji Przystanku Żory, a uczestnicy będą mogli bawić się na świeżym powietrzu. Miejmy nadzieję, że tylko pogoda dopisze.

Przystanek Żory - jak wygląda?

Przystanek Żory to impreza pełna muzyki, dobrej zabawy oraz biwaku. Wydarzenie jest darmowe, więc każdy chętny może wziąć w nim udział. To wydarzenie zawsze podzielone jest na kilka stref:

  • strefa z muzyką - czyli scena, na której odbywają się koncerty artystów;
  • strefa biwaku - miejsce, gdzie można odpocząć;
  • strefa kulturalno-edukacyjna - znajdziemy tam warsztaty, prelekcje oraz wywiady z gwiazdami;
  • na terenie Parku, można również napić się czegoś i zjeść dobre jedzenie.

Na Przystanku, można bawić się do dobrej muzyki, a jednocześnie odpoczywać w biwaku i cieszyć się twórczością artystów. To połączenie, jest jednym z powodów, dla których do wydarzenia przyłącza się coraz więcej uczestników. Warto również podkreślić, iż wejście na imprezę jest darmowe, co zachęca wiele osób.
 
Organizatorzy zawsze dbają o bezpieczeństwo, warunki sanitarne oraz ochronę wydarzenia. Ta impreza ma podwójny charakter, oraz niejeden cel. To nie tylko atrakcje i dobra zabawa dla mieszkańców, ale również czas na poprawę relacji w społeczeństwie, możliwość poczucia jedności społeczeństwa oraz wspieranie lokalnych zespołów, oraz artystów. Powoduje to, że o mieście robi się głośno na skalę całego kraju, a na wydarzenie przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy Żor czy pobliskich miejscowości.

Woodstock w Żorach

Historia i sam pomysł na taką imprezę, powstał poprzez inspirację wpisu w "Gazecie Wyborczej". Jeden z dziennikarzy, napisał, że Woodstock odbywa się co roku w Żorach. Co oczywiście, było błędem, gdyż Woodstock odbywa się w Żarach. W związku z tym oraz samym podobieństwem Żor z Żarami, wielu uczestników Woodstocku, kierowało się w stronę  festiwalu, ale w kierunku Żor.
 
Zainspirowało to organizatorów i postanowili stworzyć własny żorski przystanek. Warto podkreślić, iż jest to wydarzenie tworzone dla żorzan od żorzan, dzięki temu społeczeństwo lokalne Żor może się bardziej poznać i zjednoczyć jako wspólnota. Organizatorzy są pełni niesamowitych pomysłów oraz energii. Sam pomysł jest niesamowity dla fanów stylu woodstock'owego.


Źródło: Sara Konopelska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.