Wiadomości z Żor

Oszukana przez "niemiecką policjantkę"

  • Dodano: 2019-02-15 12:30

83-letnia mieszkanka Rownia straciła oszczędności swojego życia. Dała wiarę, że jej córka spowodowała wypadek drogowy na terenie Niemiec i przekazała "kurierowi" 20 tys. złotych.

Gdy wydała pieniądze zorientowała się, że padła ofiarą przestępców

Wczoraj około godziny 19.00 do żorskiej komendy zadzwoniła 83-letnia mieszkanka Żor, która wpadła w sidła oszutów. Kobieta poinformowała, że została oszukana metodą "na niemiecką policjantkę".

Najpierw na stacjonarny numer zadzwoniła do niej rzekoma córka, która zamieszkuje na terenie Niemiec i opowiedziała jej o spowodowanym przez siebie wypadku drogowym. Płacząc wyjaśniła, że aby uniknąć zatrzymania przez niemiecką policję musi zapłacić ciężko rannej ofierze wypadku zadośćuczynienie i przekazała słuchawkę innej kobiecie. Ta z kolei podając się za policjantkę poinstruowała mieszkankę Żor, jak ma przekazać pieniądze. Kazała jej przeliczyć oszczędności, zapakować w pudełko i folię, a nastepnie przekazać kurierowi.

Kurier niebawem pojawił się pod domem 83-latki, odebrał 20 tys. i czmyhnął w nieznanym kierunku. Niestety dopiero wówczas starsza kobieta zadzwoniła do swojej córki. Ta wówczas zaprzeczyła całej historii i poinformowała matkę, że napewno została oszukana.

Policja zajmuje się sprawą i szuka przestępców. Apelują też po raz kolejny do mieszkańców o czujność i proszą, aby przestrzec starszych krewnych przed tego typu oszustwami.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Dudek

    No i szukaj wiatru w polu,tak poważnie to policja nie powinna zajmować się takimi sprawami ,ile można mówić

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również