Wiadomości z Żor

Odpowiedzą za agresję wobec policjantów

  • Dodano: 2019-10-22 08:00, aktualizacja: 2019-10-21 11:39

Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów odpowie wkrótce 28-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju i o rok starszy mieszkaniec Żor.

Mężczyźni podczas policyjnej interwencji znieważyli mundurowych, byli agresywni, a nawet dopuścili się wobec nich rękoczynów.

Za popełnione przestępstwa grozi im do 3 lat więzienia

W piątek, wieczorem policjanci interweniowali wobec grupy wulgarnych mężczyzn, którzy głośno zachowywali się w centrum miasta. Podczas interwencji dwóch z nich okazało wyjątkowo lekceważący stosunek do prawa i policjantów. 28-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju wyzywał ich, zarzucał, że nie mają prawa go legitymować, a kiedy jeden ze stróżów prawa trzymał w dłoni jego dowód osobisty ten zaczął go szarpać za rękę i mundur. Mężczyzna jednak w radiowozie uspokoił się i nawet zaczął przepraszać za swoje zachowanie.

Niestety o rok starszy mieszkaniec Żor, który podobnie jak jego kolega szarpał jednego z policjantów za mundur, zachowywał się agresywnie i wulgarnie wobec stróżów prawa nie tylko podczas interwencji, ale i po doprowadzeniu do komendy. Powoływał się na znajomości i groził policjantom, że będę zmuszeni tłumaczyć się swym przełożonym z podjętych wobec nich czynności.

Obaj mężczyźni byli pijani. U młodszego badanie alkomatem wykazało nieco ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, u starszego ponad 1,5.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.