Wiadomości z Żor

O uzależnieniach i hejcie od najmłodszych lat

  • Dodano: 2022-05-10 10:00

W miniony piątek żorscy mundurowi przeprowadzili prelekcję dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8. W trakcie spotkania przestrzegali przed uzależnieniami od gier, internetu, a także środków odurzających. Pod koniec spotkania uczestnicy otrzymali materiały promujące zdrowy styl życia przekazane przez Urząd Miasta w Żorach.

Uczniowie z Żor uczestniczyli w prelekcji o uzależnieniach

Uczniowie jednej z klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 mieszczącego się w dzielnicy Rogoźna udział wzięli w profilaktycznym spotkaniu, podczas którego mogli usłyszeć o problemach związanych z uzależnieniami nie tylko od alkoholu, czy nikotyny, ale również od internetu i środków odurzających.

W trakcie spotkania policjant zwrócił uwagę na problem tzw. hejtu, który nie tylko występuje w życiu rzeczywistym, ale również tym „w sieci”. To problem, który jak i uzależnienia negatywnie wpływa na funkcjonowanie młodego człowieka.

Podsumowując spotkanie uczestnicy otrzymali materiały promujące życie bez uzależnień, w tym smycze i opaski zawierające m.in. motto „Uzależnieni są uziemieni”, które wyłonione zostało w ramach konkursu przygotowanego we współpracy z Urzędem Miasta Żory oraz żorskiej Policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również