Wiadomości z Żor

Nowoczesny plac zabaw powstaje w Baranowicach!

  • Dodano: 2023-11-29 12:00

Plac zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Baranowicach zmieni się nie do poznania! Na bezpiecznej nawierzchni zamontowane zostaną nowe i atrakcyjne urządzenia. Powstanie „letnia klasa” z drewnianymi ławkami i stołami, a także „kuchnia błotna”, która z pewnością zachwyci młodszych uczniów i wychowanków przedszkola.

Nowy plac zabaw to efekt Żorskiego Budżetu Obywatelskiego

Dzięki inicjatywie Katarzyny Stolarek, która zgłosiła projekt pn. „Strefa mocy – aktywne dziecko” – rewitalizacja placu zabaw na ulicy Strażackiej 6 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Żorach do Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2023, już wkrótce najmłodsi mieszkańcy dzielnicy Baranowice będą mogli bawić się na odnowionym placu zabaw ze strefą trampolin oraz na boisku z bramkami i tablicami do koszykówki.

 Na terenie placu zabaw pojawią się także nowe ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Zagospodarowany zostanie również teren zielony w sąsiedztwie placu zabaw, na którym pojawią się rośliny ozdobne, krzewy i rabaty.  

Wykonawcą tej inwestycji jest żorska firma HLS System Sp. z o.o., a jej koszt wyniesie 1 273 365,00 zł. Zakończenie prac planowane jest na 23.12.2023 r.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również