Wiadomości z Żor

Nieszczęśliwe zakończenie jazdy hulajnogą w "tandemie"

  • Dodano: 2022-06-21 08:00, aktualizacja: 2022-06-21 08:14

W piątkowe popołudnie mundurowi zostali wezwani do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch nastolatek podróżujących hulajnogą. Manewr omijania pieszej zakończył się dla pasażerki potłuczeniami i szpitalną diagnostyką. Na szczęście nikomu nic groźnego się nie stało.

Nieszczęśliwy finał przejażdżki

Około godziny 17:30 w miniony piątek dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał informację, iż na deptaku przy ulicy Boryńskiej przewróciła się dziewczyna na hulajnodze elektrycznej i mocno poturbowała.

Policjanci ustalili na miejscu przebieg zdarzeń. Okazało się, że hulajnogą po ciągu pieszo-rowerowym przemieszczały się dwie 16-latki. Kiedy na swojej drodze napotkały pieszą idącą od strony centrum, kierująca wykonała manewr wymijania, a pasażerka straciła równowagę i upadła na chodnik. Przejażdżka dla pasażerki zakończyła się otarciami i wizytą w szpitalu.

W związku z popełnionymi wykroczeniami skierowany został wniosek do Sądu Rodzinnego.

Policja przypomina - kierującemu hulajnogą zabronione jest przewożenie innej osoby, zwierzęcia lub ładunku na hulajnodze, a korzystając z chodnika, należy dostosować prędkość pojazdu do prędkości pieszego oraz takiej, która zapewni panowanie nad tym pojazdem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również