Wiadomości z Żor

Nie wiesz co zrobić z żywą choinką po świętach? Odbierze ją żorska śmieciarka

  • Dodano: 2024-01-05 08:30, aktualizacja: 2024-01-05 08:34

W styczniu i lutym 2024 r. w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbierane będą naturalne choinki z posesji zamieszkałych. Usługa ta realizowana będzie w wyznaczonych dniach, określonych w harmonogramach odbioru odpadów. Oprócz tych terminów można też nieodpłatnie wywieźć choinkę i oddać ją w PSZOKu.

Oddaj choinkę do PSZOKu

Choinki należy wystawić przed posesję, przed godz. 6:00 w dniu odbioru. Natomiast w przypadku zabudowy wielorodzinnej i spółdzielni mieszkaniowych choinki należy wystawić obok osiedlowych pojemników na odpady zmieszane lub w miejscu wyznaczonym przez zarządcę nieruchomości.

Ważne jest, aby drzewko było w całości, pozbawione ozdób, elementów szklanych, metalowych czy plastikowych. Wystawione bez stojaka i doniczki z ziemią. Sztuczne choinki można oddać wraz z odpadami wielkogabarytowymi, zgodnie z obowiązującymi harmonogramami.

Wszystkie harmonogramy są dostępne na stronie internetowej w zakładce harmonogramy oraz aplikacji EcoHarmonogram (prosimy o aktualizację).

PSZOK zlokalizowany jest przy ul. Okrężnej 5 w Żorach i jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00-18:00 w soboty w godz. 8:00-16:00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również