Wiadomości z Żor

Nie miał prawa jazdy za to ponad promil alkoholu

  • Dodano: 2018-09-11 09:45

Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który 9 września próbował uciec policjantom. 44-latek jechał Wodzisławską utrudniając w poważny sposób poruszanie się innym zmotoryzowanym.  Kiedy został zatrzymany do kontroli wysiadł z pojazdu i wbiegł do sklepu.

Po 11.00 patrol drogówki na ulicy Wodzisławskiej zauważył pojazd, który utrudniał i tamował ruch. Kierowca volkswagena jechał niezgodnie z przepisami, a do tego raz po raz zatrzymywał się bez przyczyny. Mundurowi postanowili skontrolować go, jednak gdy kierowca zjechał we wskazane miejsce od razu wybiegł z samochodu i nie reagując na inne polecenia stróżów prawa wbiegł do sklepu.

Jak się okazało mężczyzna był pijany i agresywny. Po awanturze, którą wszczął z policjantami trafił do komendy, gdzie został poddany badaniu na alkomacie. Wówczas wyszło na jaw, że ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

44-latek za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozi mu wysoka kara grzywny i do 2 lat więzienia. Odpowie też za popełnione wykroczenia drogowe.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również