Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Nakradł i pogryzł ochroniarza

  • Dodano: 2017-07-25 07:45, aktualizacja: 2017-07-24 12:06

Nawet do 10 lat więzienia grozi 35-latkowi z Rybnika, który w miniony czwartek pogryzł ochroniarza, gdy ten próbował go powstrzymać od ucieczki ze skradzionym łupem.

Mężczyzna usiłował też "wymknąć się" przez okno na zapleczu sklepu zanim na miejsce przybył wezwany patrol. 35-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszał zarzuty.

W zeszły czwartek popołudniu policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego, który w jednej z żorskich sieciówek został przyłapany na kradzieży. Mężczyznę zauważył ochroniarz, jednak, gdy chciał go powstrzymać ten wybuchł agresją, zaczął się szarpać i wyrywać. Złodziej tak bronił skradzionego łupu, że nawet ugryzł ochroniarza w rękę, dopiero pomoc innego pracownika pozwoliła ujarzmić 35-latka i doprowadzić na zaplecze sklepu.

Zanim mężczyzna trafił w ręce policjantów próbował jeszcze uciec przez okno, tym razem jednak zdecydowana postawa ochroniarzy przeszkodziła mu ów zamiar zrealizować. 35-latek został przewieziony na komendę, a stąd wprost do policyjnej celi. Dzisiaj śledczy przedstawią mu zarzuty, za kradzież rozbójniczą może spędzić nawet 10 lat w więzieniu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.