Wiadomości z Żor

Mundurowy "Dzień Dziecka" [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-06-01 09:15

Wczoraj na placu żorskiej Policji w ramach obchodów „Dnia dziecka” zagościły dzieci z przedszkola na Kleszczówce. Mundurowa nazwa nie bez przypadku, gdyż w pokazach uczestniczyli strażacy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Żorach. Od tego dnia, dla jednego z chłopców sygnał dźwiękowy pojazdów, włączany podczas przejazdu do akcji ratunkowej nie będzie się już kojarzyć tylko z wojną. O tym, że ratowanie życia to służba przypominała również maskotka Śląskiej Policji, od której dzieci nie potrafiły się oderwać.

Przedszkolaki odwiedziły żorską Komendę Policji

W przeddzień czerwcowych obchodów „Dnia dziecka” teren żorskiej Policji odwiedziła grupa dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Żorach. Na policyjnym placu na przedszkolaków oczekiwali mundurowi oraz żorscy strażacy. W trakcie spotkania stróże prawa przypomnieli dzieciom o tym, jak ważna jest współpraca i bezpieczeństwo.

Ratowanie życia i dbanie o wspólne bezpieczeństwo to z pewnością wspólny mianownik tych dwóch formacji. Spotkanie to dla jednego z przybyłych dzieci stanowił moment do przełamania swojego lęku przed dźwiękiem syren i skojarzenia z wybuchem wojny na Ukrainie. To właśnie ten chłopiec jako pierwszy z radością włączył sygnały dźwiękowe w pojazdach ratowniczych.

Chwilę później „Sznupek” oprowadził dzieci po najważniejszych miejscach żorskiej jednostki Policji. Rozpoczął od pokazania stanowiska kierowania, gdzie przyjmowane są zgłoszenia i wezwania o pomoc. Dzieci ochoczo odpowiadały na zadawane pytania i wskazały, że najważniejsze jest, aby z numeru alarmowego korzystać wyłącznie, gdy jest taka potrzeba, a przemieszczając się po drogach stosować odblaski.

Następnie przedszkolaki odwiedziły biuro młodszego inspektora Mariusza Klepka - Komendanta Miejskiego Policji w Żorach, na którego ręce złożyły swoje graficzne podziękowania za wizytę. Każde z nich opisało swój rysunek i przesłanie, jakie zawierał.

Swoje podziękowania złożyły również strażakom z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Żorach, którzy przybyliby wspólnie celebrować święto ustanowione dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych już w 1945 roku. Po zakończonych odwiedzinach, z mocnym przytupem przedszkolaki wróciły do swoich codziennych zajęć.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.