Wiadomości z Żor

Moc atrakcji na 748. Urodziny Miasta Żory! Sprawdź program!

  • Dodano: 2020-02-21 10:45

W tym roku obchodzimy 748. Urodziny Miasta Żory.

Z tej okazji końcówka lutego i początek marca będą wypełnione ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi, wśród których każdy z mieszkańców z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Główne obchody związane z 748. Urodzinami Miasta odbędą się na żorskim Rynku w sobotę, 29 lutego

 Już o godz. 11:00 w pięknie ozdobionym kinie „Na Starówce”, dzieci będą mogły za darmo obejrzeć bajkę pt. „Kopciuszek. Historia prawdziwa”. Następnie o godz. 12:30 spod kina na żorski Rynek wyruszy barwna parada! Będą mażoretki, uwielbiane przez dzieci żywe maskotki oraz harcerze, którzy wniosą na Starówkę ogromną flagę Żor – to po prostu trzeba zobaczyć!

O godz. 13:00 rozpocznie się doskonała zabawa na Rynku. Na mieszkańców będzie czekał słodki, urodzinowy poczęstunek, zimowe atrakcje sportowe przygotowane przez MOSiR Żory oraz pokazy strażackie w wykonaniu OSP Żory. W tym samym czasie będzie można także posłuchać występów żorskich zespołów muzycznych. Na scenie zaprezentują się: zespół Fusion, Voce Vocal Studio, Magic Voice, zespół SP-13 oraz Klub Piosenki Ballo.

W godzinach od 11:00 – 18:00 młodsi i starsi mieszkańcy będą mogli wybrać się na bezpłatną przejażdżkę karuzelą „Żorzanką” oraz spróbować choć odrobiny zimowych szaleństw, podczas zjazdów ze sztucznej górki, czyli „snowtubingu”.

Główną atrakcją Urodzin Miasta będzie koncert gwiazd muzyki gospel, czyli zespołu Gabi Gąsior & Holy Noiz. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00 na żorskim Rynku.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne

W świętowanie Urodzin Miasta włączy się też Muzeum Ognia w Żorach. W sobotę, 29 lutego bilety wstępu do multimedialnego muzeum będzie można kupić w promocyjnej cenie: normalny 12 zł, a ulgowy 9 zł. W cenie malowanie twarzy farbą fluorescencyjną.

Kolejnego dnia, czyli w niedzielę, 1 marca będziemy świętowali 748. Urodziny Miasta Żory na sportowo. Także tego dnia, w godz. 11:00 - 18:00  na Rynku do dyspozycji mieszkańców dostępna będzie sztuczna górka „snowtubing”. Natomiast w hali MOSiR Żory, przy ul. Folwareckiej 10 zorganizowany zostanie Dzień Otwarty Hali Sportowej. W godz. 9:00 - 16:00 będzie można bezpłatnie skorzystać z obiektu - dla mieszkańców dostępne będą boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, a także stoły do tenisa stołowego.

Wieczorem, w godzinach 17:30 - 19:00 MOSiR we współpracy z Decathlon Żory zaproszą mieszkańców na zajęcia pn. „Spalaj kalorie i świętuj z nami Urodziny Miasta”, czyli 90 minut intensywnej aktywności! O godz. 17:30 odbędą się zajęcia taneczno-ruchowe , a o godz. 18:30 trening wzmacniający. W przerwie uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami.

W ramach świętowania Urodzin Miasta w Żorach odbędzie się też wiele wydarzeń towarzyszących.

Program zamieszczamy poniżej:

  • 23 lutego, godz. 19:00 Koncert Marka Dyjaka, kino „Na Starówce”, bilet: 30 zł,
  • 25 lutego, godz. 17:00 Wisus Dance Studio - pokaz grup tanecznych klubu Wisus, Kino „Na Starówce”, bilet: 10 zł
  • 28 lutego, godz. 18:00 Otwarcie wystawy „Praca, pasja, przyjaźń. Ocalić od zapomnienia”. Historia kopalni ZMP, Muzeum Miejskie w Żorach
  • 6 marca, godz. 18:00 „The Best of 80's” - koncert przebojów lat 80., Studio Wokalne Magic Voice. Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. Wstęp wolny.
  • 7 marca, „IX Memoriał Czesława Fojcika” - Turniej Siatkówki, Hala MOSiR
  • 8 marca, godz. 17:00 i 18:00 „Dzień Kobiet na lodowisku” - zabawa z DJ'em, Lodowisko MOSIR Żory ul. Folwarecka.

Zapraszamy także do wzięcia udziału w urodzinowym quizie, organizowanym we współpracy z serwisem HaloŻory. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

Moc atrakcji na 748. Urodziny Miasta Żory! Sprawdź program!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.