Wiadomości z Żor

Młodzieżowy Lider Biznesu wybrany!

  • Dodano: 2015-05-04 12:00
29 kwietnia na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się finał IV edycji konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu”. Po raz drugi konkurs odbył się na pięciu obszarach terytorialnych (w powiecie M. Żory i gminie Pawłowice, powiecie M. Jastrzębie-Zdrój, powiecie raciborskim, powiecie rybnickim i powiacie M. Rybnik oraz w powiecie wodzisławskim).
 
W ramach Konkursu po trzech etapach z każdego obszaru terytorialnego wyłoniony został zwycięzca na poziomie lokalnym, który wziął udział w zmaganiach finałowych i walczył o nagrody główne oraz tytuł „Młodzieżowego Lidera Biznesu 2015".
 
W pierwszej części finału uczestnicy zaprezentowali swoje prace projektowe przygotowane w II etapie, dotyczące kampanii marketingowej nowopowstającej inwestycji. Beata Bujoczek z Żor przedstawiła projekt agroturystycznego gospodarstwa w Bełku, Roksana Gatner z Jastrzębia Zdroju zaprezentowała obiekt o funkcji turystycznej i rekreacyjnej Word-Miner, Rachela Markwica z Wodzisławia Śl. omówiła działania marketingowe na przykładzie firmy SliceWeb, zajmującej się promocją przedsiębiorstw, Paweł Pleszka z Raciborza przedstawił projekt parku rozrywki Carboland na terenie nieczynnej kopalni KWK Moszczenica, a Kamil Szymiec z Rybnika zaprezentował pomysł na stworzenie Rybnickiego Terminala Kontenerowego.
 
W drugiej części każdy z uczestników musiał rozwiązać zadanie ekonomiczne oraz odpowiedzieć na wylosowane przez siebie pytanie z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów i biznesu. 
 
Tytuł „Młodzieżowego Lidera Biznesu 2015" zdobyła Roksana Gatner z Zespołu Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Laureatka otrzymała nagrody w postaci iPada 3 Apple, ufundowanego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. oraz dwa bezpłatne semestry na dowolnie wybranym kierunku studiów na GWSH, którego fundatorem jest Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. Dodatkowo zwyciężczyni otrzymała zaproszenie na wycieczkę do Brukseli w celu odwiedzenia Parlamentu Europejskiego od prof. Jerzego Buzka. Uczennica odebrała również nagrodę, kamerę sportową GoPro, za zwycięstwo w III etapie.
 
II miejsce w konkursie zajęła Rachela Markwica z Zespołu Szkół Technicznych im. rtm. Witolda Pileckiego w Wodzisławiu Śląskim, III miejsce zajął Kamil Szymiec z Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku. Na miejscu IV uplasował się Paweł Pleszka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, a na miejscu V Beata Bujoczek z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Żorach.
 
Dodatkowo, podczas trwania finału wręczone zostały nagrody dla uczestników III etapu w poszczególnych powiatach. Otrzymali oni kamery sportowe GoPro, tablety multimedialne, dyski zewnętrzne, książki i wiele innych nagród.
 
Rachela Markwica, za zwycięstwo w konkursie dodatkowym MLB Creative, odebrała również nagrodę w postaci bonu do jednego ze sklepów AGD/RTV, którą ufundowała Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa. 
 
W wydarzeniu wzięło również udział wielu znakomitych gości. Wśród nich możemy wymienić Wicestarostę powiatu raciborskiego, Marka Kurpisa, Naczelnika Wydziału Edukacji z Urzędu Miasta w Raciborzu, Roberta Myśliwego, Naczelnika Wydziału Edukacji z Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój, Andrzeja Pawłowskiego, Rektora Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach prof. nadzw. dr hab. Krzysztofa Szaflarskiego. W finale wziął też udział Piotr Sikora, przedstawiciel Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Piotr Bukartyk – Dziekan Wydziału Zamiejscowego Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach, przedstawiciele organizacji gospodarczych z regionu, przedsiębiorcy, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z regionu.
 
Dodatkowo Krzysztof Burek – Prezes Zarządu firmy RAFAKO S.A. – przedstawił krótką prelekcję do młodzieży pt. „Przedsiębiorczość i innowacje. Rozwój, który się opłaca”. Kilka słów do zgromadzonych wygłosili: Rektor GWSH Krzysztof Szaflarski oraz Piotr Sikora z KSSE S.A.
 
Organizator, Żorska Izba Gospodarcza, pragnie serdecznie podziękować za zaangażowanie i wkład pracy włożony w organizację konkursu Partnerom, nauczycielom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przebiegu wydarzenia oraz Sponsorom nagród, bez których realizacja konkursu nie byłaby możliwa. 
 
Na terenie powiatu M. Żory oraz powiatu M. Rybnik i powiatu rybnickiego nagrody zasponsorowały firmy: Centrum Zaopatrzenia Budowlanego HADEX Sp. z o.o., Firma Rodzinna KRISTOF Sp. z o.o., Klinika Chirurgii Endoskopowej Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Żorach oraz Żorska Izba Gospodarcza. Dziękujemy! 
 
Autor zdjęć: Grzegorz Nowak
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również