Wiadomości z Żor

Młodzież powiedziała STOP niskiej emisji!

  • Dodano: 2015-12-18 09:30, aktualizacja: 2015-12-18 10:59

„STOP niskiej emisji” - to hasło, które skandowali młodzi żorzanie biorący udział w proekologicznym flashmobie organizowanym przez Urząd Miasta Żory i Zespół Szkół nr 2 w Żorach.

Około 250 osób wzięło udział w ekologicznym wydarzeniu promującym projekt „Błękitne niebo nad Starówką – ograniczenie niskiej emisji w Żorach przez podłączenie budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej” dofinansowany w ramach Programu Priorytetowego Poprawa Jakości Powietrza część 2) KAWKA – Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwoju rozproszonych odnawialnych źródeł energii. Podczas tzw. flashmob’u młodzież ubrana w maseczki przeciwpyłowe i koszulki z hasłem „Naszą wspólną misją walka z niską emisją” głośno skandowała hasło „STOP niskiej emisji”.

Przypomnijmy, że tzw. niska emisja, to emisja pyłów i szkodliwych gazów pochodzących z domowych kotłowni węglowych i pieców grzewczych, w których spala się śmieci, a spalanie węgla odbywa się w nieefektywny sposób. Niska emisja to jednocześnie wysokie ryzyko! Podczas spalania śmieci w domowych instalacjach powstają trujące związki chemiczne, które przenikają do organizmu człowieka powodując bóle głowy, podrażnienia błon śluzowych, alergie, choroby układu oddechowego i krążenia, a nawet nowotwory. Podobne schorzenia występują, kiedy spalamy węgiel złej. Wydzielają się wtedy duże ilości pyłów pm 10, które są bardzo szkodliwe dla organizmu człowieka.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.