Wiadomości z Żor

Miliony złotych na odnawialne źródła energii!

  • Dodano: 2019-05-30 11:30

Ponad 1200 gospodarstw domowych z naszego regionu będzie mogło samodzielnie wytwarzać energię na własne potrzeby z odnawialnych źródeł energii, dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez  Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

W formie grantów dla 166 właścicieli nieruchomości z terenu Żor trafi ponad 2,5 mln złotych

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, uzyskał dofinansowanie dla projektu „Łączymy z energią – montaż instalacji OZE dla budynków mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020.  Projekt, w którym wraz z naszym miastem aplikowało jeszcze 9 gmin, uzyskał najwięcej punktów w konkursie w ramach poddziałania 4.1.3 RPO WSL „Odnawialne źródła energii”. Wartość przyznanych grantów dla naszego subregionu to ponad 20,5 mln zł, z czego dla Gminy Miejskiej Żory ponad 2,5 mln zł.

Uzyskane wsparcie trafi bezpośrednio do 166  właścicieli nieruchomości z naszego miasta, którzy do 30 kwietnia 2018 r. wzięli udział w naborze projektu.

Przypominamy wszystkim beneficjentom, że montaż instalacji OZE jest możliwy dopiero po podpisaniu umowy grantowej z Biurem Subregionu Zachodniego.  W najbliższym czasie planowane jest przez Związek Subregionu Zachodniego spotkanie  z mieszkańcami biorącymi udział w projekcie, w celu omówienia zasad podpisywania umów grantowych, wyboru wykonawców i montażu instalacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również