Wiadomości z Żor

Mieszkaniec Żor targnął się na swoje życie. Mężczyznę uratowali policjanci

  • Dodano: 2022-03-29 11:00

Szybka i zdecydowana postawa policjantów przyczyniła się do uratowania ludzkiego życia. W tego typu sytuacjach najważniejsze jest niezwłoczne zgłoszenie i jak najszybsze podjęcie działań ratujących życie. Obserwujmy najbliższych, a w razie zagrożenia niezwłocznie informujmy właściwe służby.

Próba samobójcza w Żorach

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 22:00, kiedy dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o targnięciu się na swoje życie, w mieszkaniu na jednym z żorskich osiedli. Policjanci nie czekając ani chwili udali się we wskazane w zgłoszeniu miejsce. Niestety mężczyzna nie wykazywał funkcji życiowych. W wyniku czynności reanimacyjnych przywrócone zostały funkcje krążeniowo-oddechowe. Po przyjeździe pogotowia mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Pamiętajmy, że każdy z nas i naszych najbliższych może znaleźć się w trudnej sytuacji życiowej lub osobistej. Obserwujmy i wspierajmy swoich najbliższych, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie bójmy się wezwać o pomoc.


116 123 to numer ogólnopolskiej poradni telefonicznej dla osób przeżywających kryzys emocjonalny. Działalność poradni obejmuje prowadzenie telefonicznych konsultacji dla osób potrzebujących wsparcia w sytuacji kryzysowej oraz rozwijanie systemu kierowania takich osób do lokalnie działających specjalistów i instytucji w celu kontynuowania pomocy. Pomoc pod numerem 116 123 można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 - 22.00. Przy telefonie dyżurują specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.