Wiadomości z Żor

Mieszkańcy Żor na Podium Sukcesu Społecznego

  • Dodano: 2024-06-04 09:45

Mieszkańcy Żor mają powód do dumy dzięki sukcesom Hanny Filipiak i Karola Filipiak - uczennicy i absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach. Młodzi aktywiści zdobyli prestiżowe nagrody w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii", której celem jest rozwijanie kompetencji miękkich poprzez realizację projektów społecznych oraz zdobyli międzynarodowe certyfikaty wydane przez Project Management Institute ATP.

Hanna Filipiak i Karol Filipiak za swój projekt społeczny “Be Smile”, który ma na celu edukowanie młodzieży i młodych dorosłych w zakresie zaburzeń psychicznych, zostali nagrodzeni Brązowym Wilkiem za najlepszy projekt społeczny w szkole oraz Srebrnym Wilkiem za najlepszy projekt społeczny w województwie śląskim. Finał olimpiady odbywał się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

Warto podkreślić, że w zeszłorocznej edycji olimpiady "Zwolnieni z Teorii" Hanna i Karol zdobyli aż trzy nagrody, w tym za najlepszy projekt społeczny w Polsce w kategorii reklama społeczna. Dwukrotne zwycięstwo w olimpiadzie ukazuje ogromny potencjał ich inicjatywy oraz jej wpływ na społeczeństwo. Ich projekt został doceniony nie tylko na poziomie lokalnym, ale także ogólnopolskim, co świadczy o jego uniwersalnym znaczeniu i skuteczności.

Projekt, który Dotarł do Serc i Umysłów Tysięcy

Projekt stworzony przez Hannę i Karola osiągnął imponujący zasięg, docierając do ponad 400 tysięcy osób w całej Polsce. Dzięki ich inicjatywie przeprowadzono aż 44 warsztaty psychologiczne, w których wzięło udział ponad 1600 uczniów z żorskich i warszawskich szkół. Warsztaty te skupiały się na tematyce zdrowia psychicznego, co jest niezwykle istotne w dzisiejszych czasach.

W ramach projektu powstał także ebook pt. „Troska o umysł – przewodnik po zdrowiu psychicznym”. Publikacja ta jest cennym źródłem wiedzy i wsparcia dla wszystkich, którzy pragną zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Dzięki takim inicjatywom, jak ta Hanny i Karola, coraz więcej osób ma dostęp do rzetelnych informacji i narzędzi, które pomagają w radzeniu sobie z wyzwaniami dnia codziennego.

Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” - Kuźnia Talentów i Liderów

Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” to wyjątkowa olimpiada, która pozwala młodym ludziom na realizację projektów społecznych, jednocześnie rozwijając ich kompetencje miękkie, takie jak praca w zespole, zarządzanie czasem czy komunikacja. Sukcesy Hanny i Karola Filipiak są dowodem na to, że dzięki pasji, determinacji i wsparciu społeczności można osiągnąć wielkie rzeczy i mieć realny wpływ na otaczający świat.

Hanna Filipiak i Karol Filipiak to inspirujący młodzi ludzie, którzy swoim przykładem pokazują, jak wiele można zdziałać, angażując się w projekty społeczne. Ich sukcesy w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” są nie tylko osobistym triumfem, ale także powodem do dumy dla całej społeczności Żor. Miejmy nadzieję, że ich osiągnięcia będą inspirować kolejne pokolenia do podejmowania inicjatyw, które przynoszą korzyści całemu społeczeństwu.

Mieszkańcy Żor na Podium Sukcesu Społecznego / fot. UM Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również