Wiadomości z Żor

"Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą" w ramach półkolonii

  • Dodano: 2022-07-12 10:00

Zwiększenie świadomości o zagrożeniach, a także nauka prawidłowych zachowań w wodzie i nad wodą to szereg działań jakie w ostatnim czasie podejmują policjanci.

Dzielnicowy przypomniał dzieciom o zasadach jakimi powinny kierować się w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Podczas tegorocznych wakacji przyświecać będzie ponownie hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a pierwszym krokiem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa, jest profilaktyka. W minionym tygodniu dzielnicowy aspirant sztabowy Paweł Kopeć, dzielnicowy Rejonu 11 przeprowadził działania profilaktyczne podczas zorganizowanych w osiedlowej świetlicy półkolonii.

Przypominał wiele razy, iż w trakcie wakacji należy zachować zdrowy rozsądek i bawić się w bezpieczny sposób zwracając również uwagę na innych uczestników.

Przypomniał również o sposobach komunikacji z Policją, a także samym dzielnicowym. Zwrócił uwagę na plusy i minusy korzystania z internetu, w tym jakie zagrożenia mogą czyhać na dzieci i dorosłych.

Przypomniał również, iż istnieje aplikacja „Moja komenda” oraz zakładka Śląski Dzielnicowy, dzięki któremu każdy szybko znajdzie kompletne informacje kontaktowe o swoim dzielnicowym i łatwo nawiąże z nim kontakt.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również