Wiadomości z Żor

Kolizja osobówki z miejskim autobusem! Za kierownicą pijana 66-latka

  • Dodano: 2022-01-07 13:15

Dziś rano policjanci zatrzymali 66-letnią kierującą, która nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w autobus komunikacji miejskiej. Nie chciała wyjść z samochodu i szarpała się z policjantami.  Jeden z nich z urazem dłoni trafił na badania.

Dziś rano oficer dyżurny otrzymał informację o kolizji autobusu miejskiego z samochodem marki Volvo na osiedlu Sikorskiego. Po przyjeździe na miejsce policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 66-letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego skręcając z ul. Okrężnej w kierunku osiedla nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy autobusu i uderzyła w niego czołowo.

Na szczęście podróżującym w autobusie nic się nie stało

Okazało się, iż kierująca jechała na podwójnym gazie, w wydychanym powietrzu miała ponad 2,5 promila alkoholu. W trakcie czynności kierująca była bardzo wulgarna, złapała za kołnierz policjanta i zaczęła go dusić. Policjanci założyli kobiecie kajdanki.

Teraz sprawą zajmie się sąd, a 66-latka nie tylko odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za groźby i czynną napaść na policjantów.


Źródło: KMP Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.