Wiadomości z Żor

Kino Konesera – Spotkania w doborowym towarzystwie w Heliosie!

  • Dodano: 2021-10-07 07:45, aktualizacja: 2021-10-07 07:59

Kino Helios ma przyjemność zaprosić wszystkich miłośników dobrego kina na wyjątkowe spotkania w ramach Cyklu Kino Konesera. 11, 18 oraz 25 października wyświetlimy dzieła kinematografii, które zachwycą niebanalną fabułą i inteligentnym humorem, a przy tym wzbogacą o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne!

11 października, o godzinie 18:00 jako pierwszy wyświetlimy dla Was film “Jeszcze jest czas”. To historia Willis’a, konserwatywnego farmera, który przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać ze swoim synem Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?

18 października – to czas na pokaz filmu “Paryskie Tango”! Przebojowa piosenkarka Sol od lat mieszka i tworzy w Buenos Aires. Chociaż na scenie jest wulkanem energii, to w sercu wciąż nosi ból po utracie syna. Pewnego dnia w przypływie emocji kobieta postanawia wrócić do Paryża i zbliżyć się do swojego siedmioletniego wnuka i synowej – Evy, których nigdy nie widziała nawet na oczy. Bojąc się odrzucenia przez rodzinę syna, Sol postanawia wynająć mieszkanie tuż obok i udawać ich nową sąsiadkę. Spirala kłamstewek nakręca się jeszcze bardziej, kiedy Eva decyduje się zatrudnić Sol jako pomoc domową. Czy diva i gwiazda estrady przystanie na tę propozycję i czy w końcu znajdzie w sobie odwagę, żeby wyznać bliskim prawdę?

25 października – zaprezentujemy po raz kolejny uwielbiany przez widzów na całym świecie film “Polański, Horowitz. Hometown”. Po kilkudziesięciu latach wreszcie udało im się spotkać w rodzinnym mieście. Dwóch artystów, fotografik Ryszard Horowitz i reżyser Roman Polański, wędruje po Krakowie śladami swoich wojennych doświadczeń. Przemierzają uliczki Kazimierza i dawnego getta, zaglądają do mieszkań, w których spędzili chłopięce lata, wspominają tych, których już nie ma – ale także tych, dzięki którym przeżyli Zagładę. Film jest barwną opowieścią o dzieciństwie, przyjaźni, wspólnym żydowskim losie i przede wszystkim o miejscu, które (mimo upływu czasu i wielu zmian) nadal pozostaje domem.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia fan page’a projektu – Facebook - Kino Konesera. Szczegółowe informacje dotyczące najbliższych seansów oraz bilety dostępne są na stronie projektu: www.helios.pl/KinoKonesera oraz w kasach kin Helios. Do zobaczenia Koneserzy!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.