Wiadomości z Żor

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

  • Dodano: 2021-04-13 11:30, aktualizacja: 2021-04-16 09:20

Posiadanie konta osobistego to dla wielu osób konieczność. Na rachunek otrzymuje się wynagrodzenie i to na nim gromadzi się zarobione środki. Oferta kont bankowych jest ogromna, jak więc wybrać to najlepsze? Z tekstu dowiesz się, jakimi kryteriami się kierować oraz co wziąć pod uwagę, analizując poszczególne propozycje.

Jak szukać konta?

Najwygodniejszym i najskuteczniejszym sposobem na znalezienie konta spełniającego Twoje wymagania jest skorzystanie z Internetu. Poszukiwania w Sieci są bardzo komfortowe nie tylko dlatego, że nie musisz wychodzić z domu, ale także ze względu na dostępność wyszukiwarek i porównywarek. Dzięki nim przebrnięcie przez mnóstwo ofert jest o wiele szybsze, a Ty już na samym początku odrzucasz niekorzystne konta, korzystając z opcji filtrowania czy czytając przejrzyste rankingi. Kiedy już znajdziesz satysfakcjonującą Cię propozycję rachunku, możesz założyć go online lub osobiście udać się do oddziału, żeby dopełnić formalności.

Rodzaje kont bankowych

Jak już wspomnieliśmy, rynek kont bankowych jest bardzo zróżnicowany, ponieważ banki chcą jak najskuteczniej trafiać do poszczególnych grup społecznych. Jeśli zamierzasz założyć rachunek swojemu dziecku, możesz to zrobić. Kiedy uczęszczasz na uczelnię, rozglądnij się za kontem dla studenta. Najwięcej propozycji dotyczy oczywiście standardowych kont dla dorosłych. Ciekawym rozwiązaniem są także rachunki dla seniorów. Podziału kont dokonuje się ze względu na adresata, ale też w związku ze specyfiką produktu. Możesz założyć konto osobiste, oszczędnościowe bądź walutowe, jeśli często bywasz poza krajem i dokonujesz zagranicznych transakcji. Z kolei w przeprowadzaniu opłat elektronicznych pomogą Ci dostępne na niektórych rachunkach wirtualne karty, o których więcej przeczytasz na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/wirtualne-karty-jak-dzialaja/.

Opłaty za otwarcie i prowadzenie konta

Być może liczysz na to, że uda się znaleźć konto, za które nie trzeba będzie płacić. To możliwe, aczkolwiek bardzo trudne, bo przy dokładniejszym zapoznaniu się z aktualnymi ofertami okazuje się, że owszem, prowadzenie konta może być darmowe, ale tylko, gdy spełnisz konkretne warunki. Natomiast ich ilość lub stopień trudności realizacji są nierzadko takie, że bezpłatne konto pozostaje jedynie reklamowym sloganem. Przykładowo – nie zapłacisz za prowadzenie konta, jeśli spełnisz wymagania dotyczące minimalnych wpływów na rachunek, wykonasz odpowiednią liczbę transakcji i przelewów lub zaczniesz korzystać z płatnych, dodatkowych usług proponowanych przez bank.

Karta bankowa

Aby móc komfortowo i sprawnie zarządzać swoimi finansami, musisz posiadać kartę. Dzięki niej zapewnisz sobie błyskawiczny dostęp do pieniędzy. Karta umożliwi Ci przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych oraz w razie potrzeby wypłatę środków z bankomatów. Szukając oferty konta osobistego, zorientuj się, czy z korzystaniem z karty wiążą się dodatkowe opłaty. Te często są uzależnione od sposobu użytkowania. Klient nie poniesie dodatkowych kosztów, ale na przykład wyłącznie pod warunkiem, że zrealizuje odpowiednią liczbę transakcji. Wiele interesujących informacji na temat kart debetowych znajdziesz pod adresem https://finanse.rankomat.pl/poradniki/jak-dziala-karta-debetowa/.

Dodatkowe usługi oraz zamknięcie rachunku

Jeśli zamierzasz korzystać z innych usług lub są one wymagane przez bank, sprawdź, na jakich warunkach, na przykład jeśli chodzi o oprocentowanie lokat czy wyrobienie karty kredytowej. Zweryfikujesz też, jak przebiega proces zlikwidowania rachunku. Nie otwierasz konta z myślą o jego zamknięciu, ale upewnij się, jak wyglądają procedury. Niewykluczone przecież, że na rynku pojawi się ciekawsza propozycja i zechcesz się przenieść do innej placówki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.