Wiadomości z Żor

Groźny wypadek z udziałem rowerzysty w Żorach. Mężczyzna został przewieziony do szpitala!

  • Dodano: 2024-01-04 08:15, aktualizacja: 2024-01-04 08:37

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek na wysokości osiedla Gwarków. Kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z rowerem elektrycznym.

Zderzenie z rowerzystą w na żorskim skrzyżowaniu

We wtorek około godziny 13:00 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał wezwanie o potrąceniu rowerzysty na skrzyżowaniu ulicy Wodzisławskiej z ulicą Gwarków.

Mundurowi niezwłocznie zjawili się na miejscu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż poruszająca się ulicą Gwarków 25-letnia raciborzanka nie zastosowała się do znaku, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w rowerzystę poruszającego się ulicą Wodzisławską. W wyniku uderzenia 52-letni rowerzysta przewrócił się wraz z rowerem na jezdnię.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Stróże prawa zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Rowerzysta przewieziony został do szpitala celem dalszej diagnostyki i ewentualnej hospitalizacji.

Pamiętajmy, że dla rowerzysty jako niechronionego uczestnika ruchu drogowego tego typu zdarzenia wiążą się zazwyczaj z dużymi obrażeniami. Szanujmy innych uczestników ruchu i zwracajmy na siebie wzajemnie uwagę. Rowerzysto! Pamiętaj o prawidłowym wyposażeniu swojego jednośladu, w tym właściwym oświetleniu roweru.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również