Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Galeria Wiślanka już za dwa lata w Żorach

  • Dodano: 2017-10-16 22:15

Znamy szczegóły dotyczące budowy pierwszej w Żorach galerii handlowej. Galeria Wiślanka otworzy się dla nas już w pierwszej połowie 2019 roku.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, galeria powstanie pomiędzy ulicami Katowicką, Pszczyńską i Nad Rudą, czyli przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 935 i krajowej 81, w bliskim sąsiedztwie hipermarketu Auchan, Leroy Merlin i Decathlon. Projekt galerii zaprezentowano po raz pierwszy w czasie jesiennej edycji Shopping Center Forum 2017 CEE, który odbył się w dniach 27-28 września w Warszawie.

W obiekcie znajdzie się około 60 sklepów, punktów gastronomicznych i usługowych, a także duży market spożywczy. W galerii powstanie także pierwszy w Żorach multipleks. Za inwestycje będzie odpowiadać Błysk Investment Group Sp. z o.o. z Jastrzębia Zdroju, a za projekt architektoniczny MOFO Architekci z Krakowa, którzy mogą się pochwalić projektami galerii Atrium Felicity w Lublinie, czy Focus Park w Bydgoszczy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Janek 1910

    Galeria Wiślanka...ciekawe kiedy i czy w ogóle ruszą prace...Póki co uprzątnięto teren .. Ciekae co z tym kawałkiem gruntu gdzie kiedyś był komis samochodowy który kupił urząd miasta ŻORY od jakiegoś szemranego gościa,, Ciekawe co na to prokuratura która prowadzi w tej sprawie dochodzenie...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.