[Foto] Pobiegli i strzelali, by uczcić niepodległość!

• Dodano: 2021-11-19 08:15, aktualizacja: 2021-11-19 08:35

Dla uczczenia 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, MOSiR Żory przygotował dla mieszkańców aż dwie imprezy sportowe, w których łącznie udział wzięło prawie 400 osób.

Za nami III Żorski Bieg Biało-Czerwony

Sympatycy biegania miesiąc temu mieli okazję rywalizować na trasie „XIV Żorskiego Biegu Ulicznego”, a 11 listopada ponownie mogli stanąć na starcie „III Żorskiego Biegu Biało-Czerwonego”. Dokładnie o godzinie 11:11 blisko 200 osób wyruszyło na 2-kilometrową trasę rekreacyjnego biegu w patriotycznych biało-czerwonych barwach. Wcześniej okolicznościowe numery startowe oraz pamiątkowe gadżety, w których znalazły się białe i czerwone czapki oraz chorągiewki, odebrało 184 uczestników.

Tuż przed startem odbyła się kilkuminutowa rozgrzewka. W Parku Cegielnia, bo tam w tym roku zorganizowano bieg, na sportowo świętowały całe rodziny - dzieci i dorośli, którzy w taki właśnie sposób celebrowali Narodowe Święto Niepodległości. Po biegu odbyło się losowanie numerów startowych z konkursem, w którym do wygrania były trzy bony do sklepu sportowego ufundowane przez partnera imprezy Decathlon Żory oraz nagroda główna – tablet, który trafił w ręce Natana Psoty.

Otwarte Zawody Strzeleckie z okazji Święta Niepodległości

Równolegle z biegiem, na strzelnicy Dębina odbywały się „Otwarte Zawody Strzeleckie z okazji Święta Niepodległości”, organizowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie, a których współorganizatorem był MOSiR Żory. Tam, jak co roku, frekwencja uczestników była imponująca. Do rywalizacji przystąpiło 193 zawodników w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii kobiet zwyciężyła Bożena Lipińska, wśród mężczyzn wygrał Mikołaj Kostur, w kategorii młodzieży 15-17 lat najlepsza okazała się Malwina Wengrzik, a wśród dzieci 12-14 lat zwyciężyła Oliwia Rduch. Dodatkowo najlepsza trójka w każdej kategorii wzięła udział konkurencji „strzał do kura”, w której zwyciężył Ryszard Smoleń. W ręce najlepszych trafiły pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.