Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Dzielnicowy na wczasach uratował tonące dziecko

  • Dodano: 2018-09-18 10:45

"Cieszy mnie to, że mogłem pomóc, ale nie czuję się bohaterem. Uratowałem to dziecko trzymając na rękach swojego syna. To naturalny ludzki odruch..." mówi policjant, który w sierpniu, w jednym z europejskich kurortów wyciągnął z morza tonącego chłopca. Gdyby nie przypadek nie poznalibyśmy tej historii.

St.asp. Krzysztof Starowicz od ponad 8 lat jest dzielnicowym w Żorach. W ubiegłym roku zdobył I miejsce w miejskim plebiscycie na najaktywniejszego policjanta pierwszego kontaktu. Doceniają go mieszkańcy, ale i przełożeni. Zaangażowany, sumienny i otwarty na potrzeby innych. Wypełnia swoją misję nie czując się bohaterem tak, jak tym razem, kiedy to podczas tegorocznych wakacji uratował tonącego 3-latka.

Policjant właśnie wypoczywał nad morzem, w południowo-wschodniej Europie. Uczył kilkuletniego syna pływać, gdy w pewnej chwili zauważył pod wodą sylwetkę dziecka. Chwycił je za ramię i z synem na rękach wyciągnął na brzeg. Chłopiec tracił przytomność, jednak dzięki opanowaniu dzielnicowego i jego pomocy po chwili złapał oddech i zaczął płakać.

Okazało się, że matka 3-letnigo chłopca tylko na chwilę straciła go z oczu. Wówczas to maluch wszedł do morza i zaczął się topić. Gdyby nie to, że dziecko pod wodą dostrzegł dzielnicowy mogłoby dojść do ogromnej tragedii...

Kiedy chłopiec był już bezpieczny, a przy nim pojawiła się matka policjant wrócił do swoich zajęć. Po powrocie z urlopu, wspominając wakacje z niezwykłą skromnością opowiedział o tym zdarzeniu. Okazało się, że w rodzinnym albumie z wakacji, na jednej z fotografii żona policjanta, chcąc upamiętnić naukę pływania uchwyciła przypadkiem moment ratowania tonącego dziecka.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.