Wiadomości z Żor

Działali na rzecz poprawy świadomości ekologicznej mieszkańców Żor

  • Dodano: 2023-08-29 14:30

W Parku Cegielnia w Żorach odbył się Dzień Energooszczędności. Wydarzenie to było skierowane szczególnie dla uczniów żorskich szkół w związku z realizacją projektu pn. „Kompleksowe działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków Szkoły Podstawowej nr 4 i Technikum nr 1 w Żorach” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021.

Za nami Dzień Energooszczędności

Wydarzenie cieszyło się wysoką frekwencją Żorzan pomimo niesprzyjającej pogody. Zarówno uczniowie jak i dorośli licznie brali udział w konkursie segregacji śmieci. W zamian otrzymywali ciekawe nagrody - notesy, bidony, długopisy czy okulary przeciwsłoneczne. Każdy z mieszkańców biorących udział w wydarzeniu otrzymał także broszurę z informacjami odnośnie odnawialnych źródeł energii, poradami i ciekawostkami ekologicznymi.

Celem tego ekologicznego wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej efektywności energetycznej w mieście, a także konieczności ograniczenia emisji CO2, zwiększenia udziału i wykorzystania energii wytwarzanej w OZE oraz podejmowania działań na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Działali na rzecz poprawy świadomości ekologicznej mieszkańców Żor

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również