Dywany młodzieżowe to kategoria niełatwa do jednoznacznego zdefiniowania. Za taki stan rzeczy odpowiada przede wszystkim specyfika samej grupy odbiorców, która jest bardzo szczególna i szalenie zróżnicowana. Na pewno nie sposób podać jednoznaczny przepis na idealne dywany dla młodych ludzi, jednak można utworzyć pewien zbiór ogólnych wskazówek, które znacznie ułatwią wybór.
Młodzież - trudny klient
Młodzież może być z powodzeniem określona mianem trudnego klienta. Grupę tę charakteryzuje niespotykane chyba w żadnym innym przedziale wiekowym bogactwo zainteresowań, pasji i poglądów, a przy tym ogromne, nigdy nie zaspokojone pragnienie wyrażania siebie oraz imponowania innym. W konsekwencji niemożliwym jest podanie uniwersalnej recepty na idealne dla nich dywany. I to zarówno pod względem, kolorystyki, długości runa jak i wzornictwa.
Dywany - syntetyczne czy naturalne
Jeżeli chodzi o dywany młodzieżowe, to w większości wypadków nie ma sensu kupowanie najdroższych modeli wełnianych czy jedwabnych. Należy wziąć pod uwagę fakt, że w tym wieku gusta dopiero się kształtują, a co za tym idzie, nader często zmieniają się też upodobania użytkownika. W takim wypadku inwestowanie w najdroższe dostępne na rynku produkty byłoby bezzasadne. Doskonałym wyborem będą za to dywany syntetyczne - radzi konsultant sklepu z dywanami Dywante (www.dywante.pl). Ich ogromny atutem jest konkurencyjna cena, antyalergiczność, trwałość, a przede wszystkim mnogość dostępnych wzorów i fasonów. Dzięki temu każdy bez większego trudu wybierze idealny dywan dla siebie.
Dywany - kolorystyka i wzornictwo dla młodzieży
Różnorodność, w jakiej występują dywany przyprawia o istny zawrót głowy. Wydawałoby się, że przy takim mnóstwie możliwości kwestia zakupu modelu dla młodzieży powinna być dziecinnie prosta, niestety jednak tak nie jest. Za komplikacje odpowiada nade wszystko wzmiankowane już zróżnicowanie tej grupy odbiorców. Na szczęście jednak możemy wyróżnić trzy uniwersalne kryteria, które znacznie ułatwią podjęcie decyzji.
Po pierwsze, już na starcie powinniśmy zrezygnować z modeli o tradycyjnym wzornictwie, gdyż te zostaną niemal na pewno uznane za "obciachowe". Chodzi tutaj o dywany znane wszystkim z babcinych salonów, z medalionem po środku i rozchodzącym się od niego na boki ornamentem.
Po drugie, postawmy na nowoczesność. Młodzieży bez cienia wątpliwości spodobają się dywany awangardowe, o oryginalnym, nietypowym wzornictwie i bogatej gamie kolorystycznej. Takie kobierce podkreślają indywidualność właściciela, a o to tutaj przede wszystkim chodzi.
Po trzecie, uważajmy z infantylnymi modelami. W pewnym wieku młodzież pragnie się za wszelką cenę odciąć od okresu dziecięcego, na każdym kroku manifestuje swoją niezależność i dorosłość, zarówno w sposobie ubierania się, zachowania jak i poprzez wystrój swojego pokoju. Dlatego też zaopatrywanie młodego człowieka w dywany godne kilkulatka byłoby jak cios w plecy...
Dywany młodzieżowe - najciekawsze propozycje
Choć trudno jednoznacznie stwierdzić, jakie powinny być dywany dla młodzieży, to można pokusić się o wskazanie kilku typów, które cieszą się wśród tej grupy odbiorców szczególnym uznaniem. Na czele tej kategorii plasują się dywany w typie shaggy. Młodzież ceni je za ciekawy wygląd i miękkie, obfite runo, które nadaje wnętrzu przytulny i jednocześnie wyrazisty charakter.
Wartą wzmiankowania opcją są też dywany 3D. Wykonuje się je poprzez zastosowanie specjalnej techniki strzyżenia runa, co kreuje efekt trójwymiarowości. Takie kobierce są jednocześnie eleganckie, oryginalne, a przy tym przyciągają uwagę każdego.
Ostatnia możliwość to dywany sizalowe i jutowe. Charakteryzuje je minimalistyczny design, który świetnie współgra z panującymi obecnie w świecie aranżacji wnętrz trendami, a ponadto, ze względu na brak długiego włosia bardzo łatwo utrzymać je w czystości, co przy aktywnym trybie życia młodzieży stanowi spory plus.