Wiadomości z Żor

Dwóch mężczyzn straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

  • Dodano: 2020-04-27 09:15

Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą i przypominają, że prędkość nie popłaca. Przekonało się o tym w ostatnich dniach dwóch mężczyzn, którzy stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę.

Konsekwencje poniesie też trzeci kierowca, którego pomimo, że nie ma uprawnień wciąż "ciągnie za kółko".

Policjanci z żorskiej drogówki odebrali prawo jazdy 24-latkowi z powiatu pszczyńskiego, który jadąc Aleją Zjednoczonej Europy przekroczył prękość o 50 km/h. Został przyłapany, gdy pędził volkswagenem 124 km/h. Mundurowi ukarali kierowcę 500-złotowym mandatem karnym i 10 punktami. Jego los podzielił również mieszkaniec powiatu rybnickiego, który w tym samy miejscu jechał alfą z prędkością 106 km/h. 22-latka spotkała też identyczna kara.

W piątek z kolei na ulicy Wodzisławskiej policjanci do kontroli zatrzymali kierowcę volkswagena. 61-letni mieszkaniec Żor prowadził samochód pomimo, że nie miał uprawnień. Jak wykazała kontrola policyjna mężczyzna w przeszłości wielokrotnie, w ten sam sposób, łamał prawo i pomimo wcześniejszych kar nadal je lekceważył. Mężczyzna wkróce stanie przed sądem, policjanci wnioskują o objęcie go całkowitym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.