Wiadomości z Żor

Dołącz do Żorskiej Izby Gospodarczej

  • Dodano: 2015-02-26 12:00
Funkcjonowanie w mieście trudne jest do wyobrażenia sobie bez życia gospodarczego. Bogactwo firm, ich szeroki koloryt dają szansę na lepszy rozwój Żor, których przyszłość zależy przede wszystkim od siły i zasobności finansowej podmiotów gospodarczych funkcjonujących w mieście i okolicach. Doświadczenia pokazały, że pojedynczy głos ginie w tłumie, że liczenie się z jego opinią jest utrudnione. Tym samym szansą na lepszą współpracę z władzami samorządowymi i administracyjnymi miasta, na próbę kształtowania polityki gospodarczej są stowarzyszenia.
 
Żorska Izba Gospodarcza jest właśnie taką organizacją, skupiającą i broniącą interesów lokalnych firm. Dzieje się tak, gdyż będąc w zwartej grupie istnieje możliwość zarówno wymiany różnych poglądów, jak i wypracowania wspólnego stanowiska dla innych środowisk, z którymi przyjdzie Izbie współpracować. Poprzez przynależność do Izby każda firma zyskuje zwiększone możliwości integracji zarówno z bliskimi, pokrewnymi branżowo przedsiębiorstwami, jak i nieznanymi sobie podmiotami funkcjonującymi na żorskim rynku lub poza nim.
 
Żorska Izba Gospodarcza to przede wszystkim pomocny partner przedsiębiorcy w rozwiązywaniu jego problemów. ŻorIG prowadzi działalność informacyjno-szkoleniową, na którą składają się: cykliczne spotkania członków, bieżąca informacja na temat programów rządowych i unijnych adresowanych do małych i średnich przedsiębiorstw, współpraca z innymi
organizacjami o podobnym charakterze w kraju i za granicą. Dodatkowo, starając się zapewnić swoim członkom kompleksową pomoc prawno-ekonomiczną.
 
Żorska Izba Gospodarcza aktywnie działa również na polu projektowym. W ostatnich latach Izba była promotorem kilku zrealizowanych z sukcesem projektów dot. kształcenia zawodowego w ramach Programu Leonardo da Vinci, liderem kilkuletniego projektu „Dynamizm i doświadczenie – wspólne sterowanie zmianą" w ramach programu IW EQUAL. Obecnie jest zaangażowana w liczne przedsięwzięcia projektowe, w tym na arenie międzynarodowej.
 
Zapraszamy do współpracy!
 
Kwestionariusz kandydata dostępny jest TUTAJ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również