Wiadomości z Żor

Czy czeka nas powrót mroźnej zimy? Sprawdź prognozę pogody dla Śląska

  • Dodano: 2023-01-04 13:30

Ostatni tydzień roku 2022 zaskoczył nas bardzo wysokimi jak na zimę temperaturami. Damian Dąbrowski, znany śląski meteorolog ze Świętochłowic, opublikował prognozę pogody na najbliższe kilka dni. Czy czeka nas dalsze ocieplenie, a może powrót zimy?

Czy na Śląsk wróci zima?

Po krótkim epizodzie mroźnej zimy temperatura podniosła się, a cała pokrywa śnieżna stopniała. Tegoroczny styczeń, choć dopiero się rozpoczął, już stał się wyjątkowy pod względem temperatury. W Polsce padł rekord styczniowej temperatury - w niektórych miejscach stacje zanotowały nawet 19 stopni! Jest to bardzo wysoka temperatura jak na aktualną porę roku. Śląski meteorolog, Damian Dąbrowski, na swojej stronie internetowej PogodaDlaSlaska.pl zapowiedział prognozę pogody na kilka najbliższych dni.

– Pierwsze dni 2023 roku przyniosły nam pogodę bardzo ciepłą, suchą i dość słoneczną. Przed nami jednak zmiany. Pogoda w najbliższych dniach stanie się zdecydowanie bardziej dynamiczna i zróżnicowana – zapowiada Damian Dąbrowski w prognozie pogody na swojej stronie internetowej Pogoda dla Śląska.

Czy mroźna zima jeszcze do nas wróci? Sprawdźcie, jaka pogoda czeka nas w nadchodzących dniach i w święto Trzech Króli!

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

W środę 4 stycznia dzień zaczął się słonecznie, niestety późnym popołudniem i wieczorem zacznie przybywać chmur. Z czasem wystąpią też opady deszczu. Najcieplej będzie późnym popołudniem i wieczorem, kiedy termometry pokażą 6-7 stopni, niestety zacznie też mocno wiać. Noc ze środy na czwartek z dużym lub całkowitym zachmurzeniem, okresowymi opadami deszczu i dość silnym wiatrem. 

W czwartek 5 stycznia rano termometry pokażą 8-9 stopni. Wciąż będzie pochmurno i deszczowo. Temperatura podniesie się do maksymalnie 10 stopni. Wiatr nadal będzie dość silny. Kolejna noc z całkowitym zachmurzeniem, ale padać będzie tylko lokalnie. 

W święto Trzech Króli w piątek 6 stycznia poranek będzie chłodny - temperatura będzie w okolicach 1-2 stopni. Wciąż będzie mocno wiać. Niebo nadal będzie zachmurzone, ale nie powinno padać. Jedynie lokalnie możliwe będą niewielkie opady deszczu lub poprószy śnieg. Wieczorem przyjdzie front z opadami głównie deszczu. Temperatura maksymalna wieczorem wyniesie 4-6 stopni. Wiatr osłabnie.

W najbliższych dniach czekają nas zmiany w pogodzie

Temperatura będzie niższa, wiatr silniejszy, a opady deszczu częstsze. Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych dniach miała do nas wrócić zima.

- Niektóre media już szumnie ogłosiły, że od piątku do całego kraju wraca zima. Nie do końca tak będzie, otóż według moich analiz śnieg i mróz powróci na krótko jedynie do północno-wschodniej oraz wschodniej części Polski – informuje Damian Dąbrowski.

Jak dodaje Damian Dąbrowski, prognoza pogody będzie na bieżąco aktualizowana na stronie internetowej – PogodaDlaSlaska.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również