Wiadomości z Żor

Czujny mieszkaniec Żor zapobiegł tragedii na drodze!

  • Dodano: 2024-03-01 10:15

W ręce żorskich policjantów wpadł 59-letni żorzanin, a to wszystko dzięki właściwej postawie i reakcji innego kierującego, który zauważył zagrożenie, jakie stwarzał na drodze. Mężczyzna kierował samochodem z prawie 2 promilami alkoholu w organizmie. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem, grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Żory: Kierował z dwoma promilami alkoholu we krwi

Wczoraj około godziny 16.00 z polecenia Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał wezwanie od mieszkańca, iż przy ulicy Głównej ujął nietrzeźwego kierującego. Mundurowi niezwłocznie zjawili się na miejscu, a zachowanie kierującego kią potwierdzało przypuszczenia świadka.

Okazało się, że czujny mieszkaniec Żor zauważył już na ulicy Okrężnej samochód marki KIA, którego kierujący miał problem z właściwym utrzymaniem pasa ruchu. Kiedy sytuacja na to pozwoliła, podszedł do kierującego i wyczuwając od mężczyzny woń alkoholu, odebrał mu klucze z pojazdu.

Policjanci przebadali 59-letniego kierowcę na zawartość alkoholu, okazało się, że prowadził samochód z prawie dwoma promilami w organizmie. W związku z przestępstwem, którego się dopuścił, stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy, a za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem.

To już kolejna sytuacja, kiedy właściwa i zdecydowana postawa mieszkańców Żor pomogła wyeliminować z drogi nieodpowiedzialnego kierowcę. Pamiętajmy, iż nie reagując – akceptujemy! Może dzięki temu ocalone zostało ludzkie życie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również