Wiadomości z Żor

Chciał wyłudzić kredyt posługując się cudzymi dokumentami

  • Dodano: 2019-04-08 08:15, aktualizacja: 2019-04-05 11:16

Mundurowi z Żor zatrzymali 51-latka z Tarnowskich Gór, który chciał wyłudzić kredyt posługując się dokumentem należącym do innej osoby.

Informację o tym, że mężczyzna swój plan zamierza zrealizować na terenie naszego miasta uzyskali policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą.

51-latek usłyszał zarzuty i został oddany pod dozór policji

51-latek z Tarnowskich Gór już wcześniej dopuścił się podobnego czynu, za który został prawomocnie skazany. Tym razem zjawił się w Żorach, gdzie w jednym z centrów handlowych chciał wyłudzić kolejny kredyt. Posługując się cudzym dowodem osobistym zasiadł przed pracownikiem sklepu i poprosił o zakup laptopa na raty.

Na szczęście obsługująca go osoba zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i skontaktowała się ze stróżami prawa, a ci zatrzymali 51-latka. Wiedzieli, że mężczyzna tego dnia pojawi się w Żorach, gdyż informację tę otrzymali od policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą.

Dzięki płynnej współpracy pomiędzy żorskimi policjantami, a także czujności jaką wykazała się obsługa sklepu tarnogórzanin wczoraj usłyszał zarzuty posługiwania się cudzym dokumentem oraz wyłudzenia kredytu w warunkach powrotu do przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do winy i został oddany pod dozór policji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.