Wiadomości z Żor

Bezdomny nie miał butów ani ubrań. Proboszcz i policjant pomogli

  • Dodano: 2023-01-31 07:45, aktualizacja: 2023-01-31 07:53

Nadchodzącą mroźne dni, a o poranku jest szczególnie zimno. W trudnej sytuacji jest wiele osób bezdomnych. Na ich problemy wyczuleni są również policjanci... Czasem mały gest jest w stanie sprawić dużo ciepła.

Pomoc dla bezdomnego mężczyzny

Wczoraj po godzinie 9:00 mundurowi otrzymali wezwanie na żorskie centrum przesiadkowe, gdzie przesiadywać miał bezdomny mężczyzna bez skarpet i obuwia. Na miejscu fakt ten potwierdzili, lecz mężczyzna opowiedział policjantom swoją historię i to, że dostał buty, które go mocno poraniły, więc siedział boso. Okazało się, iż nie tylko obuwie stanowiło problem, gdyż mężczyzna pod swoją kurtką nie posiadał odzieży.

Wraz z mężczyzną mundurowi udali się w miejsca, w których można pozyskać odzież dla osób potrzebujących. Rozpoczęli od stowarzyszenia zakonnego przy ulicy Rybnickiej, gdzie siostry opiekują się również osobami bezdomnymi. Niestety okazało się, że tak dużych butów (rozmiar 46) nie posiadają, ale skierowały policjantów do Parafii Miłosierdzia Bożego w Żorach. Proboszcz, choć nie posiadał na stanie takiego rozmiaru obuwia, to przeznaczył kwotę dla bezdomnego, do której dołożył się również mundurowy. Dzięki niej udało się zakupić nowe zimowe obuwie, skarpety oraz sweter dla mężczyzny. Na koniec mężczyzna podziękował stróżom prawa za okazaną mu pomoc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również