Wiadomości z Żor

Będą nowe ulice w Żorach. Radni podjęli decyzję

  • Dodano: 2019-06-18 13:45

Jednym z tematów minionej sesji absolutoryjnej Rady Miasta Żory było ustanowienie nazw ośmiu nowych ulic. Radni podjęli uchwałę w tej sprawie.

Nowe ulice zyskają takie dzielnice, jak Baranowice, Zachód, Kleszczów, Rój czy Rogoźna. Wśród przyjętych przez Radę Miasta nowych ulic pojawią się: gen. Zygmunta Janke-Waltera (Baranowice), Marzeń (Zachód), Morelowa (Baranowice), ks. bp Alojzego Orszulika (Baranowice), Słonecznikowa (Kleszczów), Pienińska (Rój), Emilii Plater (Rogoźna) i św. Jadwigi Śląskiej (Baranowice).

W treści uchwały podjętej przez Radę Miasta czytamy: 

W celu uporządkowania przestrzeni, w której poruszają się mieszkańcy oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców proponuję nadać ulicom nazwy: 

1) gen. Zygmunta Janke-Waltera, drodze w dzielnicy Baranowice, bocznej od ul. Szoszowskiej. Droga znajduje się na terenach przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
2) Marzeń, drodze w dzielnicy Zachód, bocznej od ul. Glinianej. Droga znajduje się na terenach przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
3) Morelowa, drodze w dzielnicy Baranowice, będącej przedłużeniem obecnej ul. Morelowej. Droga znajduje się na terenach przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
4) ks. bp Alojzego Orszulika, drodze w dzielnicy Baranowice, łączącej ul. Pukowca z ul. Zielną. Droga znajduje się na terenach przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
5) Słonecznikowa, drodze w dzielnicy Kleszczów, bocznej od ul. Pszczyńskiej. Droga znajduje się na terenach przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako droga dojazdowa o symbolu I54KDD.
6) Pienińska, drodze w dzielnicy Rój, bocznej od ul. Granicznej. Droga znajduje się na terenach przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako droga dojazdowa o symbolu E11KDD.
7) Emilii Plater, drodze w dzielnicy Rogoźna, bocznej od ul. Gajowej. Droga znajduje się na terenach przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako droga dojazdowa o symbolu F11KDD i F41KDD.
8) św. Jadwigi Śląskiej, drodze w dzielnicy Baranowice łączącej ul. Pukowca z ul. Parkową. Droga znajduje się na terenach przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako droga dojazdowa o symbolu H27KDD.

Grunty, na których położone są wyżej wymienione drogi, stanowią własność Gminy Miejskiej Żory oraz osób fizycznych. Dla drogi zlokalizowanej na terenach będących własnością osób fizycznych uzyskano pisemne zgody właścicieli. W wyznaczonym w ogłoszeniu Prezydenta Miasta Żory terminie nie wpłynęły żadne uwagi do projektu ww. uchwały od uprawnionych do udziału w konsultacjach organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzące działalność w zakresie zbieżnym z konsultowanym projektem uchwały.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również