Wiadomości z Żor

66 - latek potracony przez motocykl trafił do szpitala

  • Dodano: 2019-04-08 13:00

66-letni mieszkaniec Żor trafił w miniony piątek z obrażeniami ciała do szpitala.

Mężczyzna został potrącony przez motocykl po tym, jak wtargnął na jezdnię wprost pod koła jednośladu.

Przypominamy, że również pieszy jako uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek zachować ostrożność na drodze i unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, tuż po 9.00

Jak wstępnie ustalili policjanci 52-letni motocyklista jadąc ulicą Okrężną w kierunku Alei Zjednoczonej Europy potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 66-latka. Ten jednak wcześniej wtargnął na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego jednośladu.

W wyniku zdarzenia do szpitala z obrażeniami ciała trafił starszy z mężczyzn. Mundurowi poddali uczestników badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci apelują o rozwagę na drogach, bądźcie ostrożni i zważajcie na innych uczestników ruchu drogowego.

Art. 3. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga – szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie. (Ustawa z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również