Wiadomości z Żor

48-latek okradł obywateli Ukrainy. Wpadł ze skradzionymi rzeczami

  • Dodano: 2022-03-21 11:15

Sprawca, wykorzystując niezabezpieczone drzwi wejściowe, wszedł do mieszkania, z którego ukradł paszport i mienie należące do obywateli Ukrainy. Szybkie działanie mundurowych doprowadziło do zatrzymania 48-latka i odzyskania większości skradzionych przedmiotów.

Mężczyzna biegł wzdłuż ulicy i wzywał pomoc

Przed godziną 3.00 w miniony piątek 18 marca dyżurny żorskiej komendy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca. Dotyczyło ono biegającego po jednej z ulic w okolicy rynku mężczyzny, który wzywał pomocy. Mundurowi niezwłocznie zjawili się na miejscu. Jak się okazało, pomoc wzywał obywatel Ukrainy, który chwilę wcześniej został okradziony. Złodziej wykorzystał fakt, że drzwi mieszkania były otwarte. Wszedł do przedsionka, z którego zabrał wszystkie ubrania. W kurtkach znajdowały się nie tylko pieniądze pracujących w Polsce obywateli Ukrainy, ale również paszport 28-latki, która uciekła przed wojną.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy

Niebawem na jednej z ulic miasta zauważyli mężczyznę z przedmiotami w ręku, które chwile wcześniej zostały skradzione. Po upływie zaledwie godziny udało się odzyskać prawie całe mienie należące do zgłaszających oraz co najważniejsze paszport kobiety.

Złodziejem okazał się 48-letni mieszkaniec Żor, który odpowie za przestępstwo kradzieży. Jego łupem oprócz dokumentu, padło mienie i pieniądze o łącznej wartości około 600 złotych. Teraz sprawą zajmie się sąd, a mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

- Apelujemy do wszystkich mieszkańców o właściwe zabezpieczanie mieszkań - przekazują żorscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również