Wiadomości z Żor

42 - latek z Żor nie potrafił zdać egzaminu na prawo jazdy...więc je kupił

  • Dodano: 2019-06-04 12:00

Nawet do 5 lat więzienia grozi 42-latkowi, który podczas kontroli drogowej wylegitymował się policjantom fałszywym prawem jazdy.

Kierowca posłużył się kolekcjonerską kartą, imitującą autentyczny dokument, którą pomógł mu zdobyć znajomy. Zarówno 42-latek, jak i drugi mężczyzna, usłyszeli już zarzuty.

Mężczyźni przyznali się do winy

Policjanci wykonują czynności z zatrzymanym kierowcą, jeden z nich sporządza dokumenty - po lewej, drugi stoi przy biurku - po prawej. Po prawej stronie, na pierwszym planie zatrzymany kierowca.

42-letni kierowca z Żor został zatrzymany po tym, jak podczas kontroli drogowej użył jako autentycznego sfałszowanego prawa jazdy. Kupił je z pomocą znajomego, który zainkasował pokaźną sumę. Pośrednik poprosił o zdjęcie, dane kierowcy i wzór podpisu, a następnie po około 2 miesiącach, przekazał mężczyźnie gotowy dokument.

42-letni kierowca podczas policyjnej kontroli wylegitymował się właśnie tym "prawem jazdy". Mundurowi błyskawicznie zorientowali się, że mają do czynienia z podróbką. Zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli fałszywy dokument, po czym dotarli do pośrednika. Okazało się, że blankiet prawa jazdy, korzystając z jednej ze stron oferujących karty kolekcjonerskie, zamówił przez internet.

Podczas przesłuchania kierowca przyznał się do winy tłumacząc, że próbował w „tradycyjny” sposób uzyskać uprawnienia, jednak nigdy nie miał szczęścia podczas egzaminów. Zdecydował się więc na taki sposób wejść w posiadanie upragnionego dokumentu.

Sam pośrednik opowiedział szczegółowo policjantom o tym, jak pomógł znajomemu zdobyć falsyfikat. Zapewniał jednak, że miał świadomość i uprzedzał swojego rówieśnika, że nie może się nim posługiwać z uwagi na kolekcjonerski charakter blankietu. Pomimo tłumaczeń, 42-latek również usłyszał zarzuty, w jego przypadku za pomocnictwo w popełnieniu przestępstwa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.