Wiadomości z Żor

40-lat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żorach

  • Dodano: 2019-10-23 10:30

We wtorek, 22 października 2019 r. w żorskim Kinie „Na Starówce” odbyło się uroczyste spotkanie jubileuszowe z okazji 40-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żorach.

W uroczystości udział wzięli między innymi  Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, Jacek Świerkocki – Radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Bożena Dąbrowska – naczelnik Wydziału Edukacji, Bożena Kőhl-Gudzik – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej a  Kuratorium Oświaty reprezentowała Grażyna Bagińska-Rojek – dyrektor Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Rybniku. Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele Urzędu Miasta Żory, dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek, a także pedagodzy, psycholodzy i logopedzi ze szkół współpracujących z poradnią.

Przybyłych gości powitała Joanna Kowalkowska –dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żorach. Dyrektor przedstawiła rys historyczny poradni, podziękowała za trud pracy poprzednim dyrektorom oraz wszystkim byłym i obecnym pracownikom. W piękny sposób pokazano czym poradnia się zajmuje i jakie ma zadania.

Żorska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna powstała w latach 70. wraz z dynamicznym rozwojem Żor i szybkim wzrostem liczby mieszkańców, w tym samych dzieci, pojawiła się potrzeba zapewnienia profesjonalnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom, rodzicom i placówkom oświatowym.

Podczas uroczystości  Prezydent Miasta  Waldemar Socha złożył na ręce dyrektor Joanny Kowalkowskiej pamiątkowy dyplom oraz podziękowania.

Za to co przez 40 lat zrobiliście dla mieszkańców naszego miasta. Dziękuję za to, że pomagacie im odkrywać słabe i mocne strony, dzięki którymi z tymi słabymi sobie lepiej radzą a dzięki tym mocnym potrafią osiągać sukcesy. Dziękuję za te wszystkie rodziny, które uratowaliście –  Waldemar Socha.

Uroczystość zwieńczył występ chóru „Canticum Novum” z Wodzisława Śląskiego oraz wystąpienie Katarzyny Miller – psycholożki, psychoterapeutki i felietonistki.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.