Wiadomości z Żor

30-letni kierowca z Żor stracił prawo jazdy. Kierował dostawczakiem pod wpływem alkoholu

  • Dodano: 2022-08-29 10:00

Dla jednego z mieszkańców Żor piątkowa kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy. Kierowanie pojazdami po alkoholu niesie za sobą groźne konsekwencje. Prócz utraty uprawnień mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności i kary finansowe.

Dostawczakiem "na podwójnym gazie"

Policjanci ruchu drogowego w trakcie punktu statycznego na ulicy Rybnickiej zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Mercedes. Już od pierwszych chwil od kierującego wyczuli woń alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, iż 30-letni mieszkaniec Żor miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Tłumaczył się mundurowym, iż dzień wcześniej był na imprezie, na której spożywał alkohol, ale tego dnia nie pił alkoholu.

Kierującemu na miejscu zatrzymane zostały prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także kara grzywny.

- Przypominamy, iż każdy organizm reaguje inaczej na alkohol, a przed wejściem „za kierownicę” musimy być pewni o tym, że jesteśmy trzeźwi. Konsekwencje takiej jazdy bywają bardzo dotkliwe, a skutki zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących bardzo groźne - przekazują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również