Wiadomości z Żor

68-latek z blisko 2 promilami uszkodził zaparkowane samochody

  • Dodano: 2023-10-23 09:30

Dzięki niezwłocznej reakcji świadka policjanci uniemożliwili jazdę kolejnemu nietrzeźwemu kierowcy. 68-latek doprowadził do kolizji, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. To właśnie dzięki właściwym postawom i zaufaniu możemy chronić siebie i swoich bliskich.

Żory. Pijany kierowca doprowadził do kolizji

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę na osiedlu Pawlikowskiego w Żorach. Jeden z mieszkańców wyszedł na balkon i zauważył dziwne manewry kierowcy ciemnego samochodu. Kierowca ten podczas cofania miał uszkodzić jeden z zaparkowanych pojazdów, a później „jakby nigdy nic” zaparkować tuż obok.

Przybyły na miejsce ruch drogowy zauważył uszkodzonego w wyniku kolizji volkswagena, a na miejscu parkingowym przy klatce obok samochód bmw, którego kierujący wcześniej uszkodził zaparkowany pojazd. Mundurowi bardzo szybko ustalili właściciela bmw, który ze względu na swoje zachowanie niezwłocznie poddany został badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że 68-latek prowadził samochód, mając prawie 2 promile w organizmie.
Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a następnie poinformowali właściciela uszkodzonego volkswagena o samym zdarzeniu.

Pamiętajmy!

Kiedy nie reagujemy – akceptujemy! Dzięki właściwej postawie świadka kolejny nieodpowiedzialny kierowca stracił uprawnienia, a poszkodowany będzie mógł otrzymać odszkodowanie.

68-latek stanie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również