Wiadomości z Żor

Imprezy i wydarzenia na Śląsku. Sprawdź gdzie iść w tym tygodniu! [6-12 maja]

 • Dodano: 2022-05-06 08:00, aktualizacja: 2022-05-06 12:16

Dni są coraz dłuższe, a pogoda coraz lepsza. Poczuj pozytywną energię i wykorzystaj wiosenny czas. Przygotowaliśmy specjalny harmonogram z najlepszymi wydarzeniami w województwie śląskim. Sprawdź, gdzie warto iść w tym tygodniu!

Najbliższy tydzień 6-12.05. pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Planujesz spotkanie z przyjaciółmi na koncercie? Randkę w teatrze? A może chcesz wziąć udział w ciekawych warsztatach? Zapoznaj się ze spisem najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [6 - 12 maja]

6 maja

CHORZÓW - Koncert charytatywny "Solidarni z Ukrainą"

 • Godz. 18:00, kompleks Sztygarka, ul. Skargi 34.
 • W piątek 6 maja o godz. 18.00 w kompleksie Sztygarka odbędzie się wyjątkowy koncert - "Solidarni z Ukrainą". Siły połączą muzycy z Polski: Henryk Czich, Whiskey River, W sam raz, Sylwester Szweda, Jacek Dubicki z Zespołem, Zjednoczona grupa chorzowskich animatorów kultury oraz muzycy z Ukrainy: Julia Sachanienko, Andriej Taras i dziecięce trio. Siły połączą również organizacje: Starochorzowski Dom Kultury, Chorzowskie Centrum Kultury, VinylFest, Klub Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Pokolenie oraz Sztygarka. Wstęp wolny! W trakcie koncertu będzie prowadzona zbiórka na rzecz Ukrainy

CHORZÓW - Still Of The Night vol.5 - 80s ROCK LIVE SHOW

 • Godz. 19:00, Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe, al. Muzyków 1.
 • Usłyszysz zadziorne riffy zespołu Def Leppard, Scorpions czy KISS, zobaczysz wyuzdane show a'la Motley Crue, będziesz skakał pod sceną w rytm takich hitów jak "Girls", "Panama" czy "Livin' On a Prayer"!

KATOWICE - Spektakl "Kłamstwo"

 • Godz. Teatr Bez Sceny, 3 Maja 11.
 • "Czworo przyjaciół. Dwa małżeństwa. Wiele prawd. Jedno KŁAMSTWO." Ta komedia to wyrafinowana teatralna zabawa, mająca ambicje na trochę więcej. To kłamstwo, zawiera prawdę o naturze człowieka.

7 maja

ŚWIĘTOCHŁOWICE - Powstańcze Śpiewanie

 • Godz. 15:00, Muzeum Powstań Śląskich, ul. Polaka 1.
 • Obchody rocznicowe III Powstania Śląskiego i Konstytucji Majowej w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. W programie strefa dla dzieci i innych użytkowników dróg "Jedź z głową" (symulatory jazdy na jednośladach, symulatory dachowania i zderzeń) wraz z WORD Katowice. Ulicami Świętochłowic odbędzie się przejazd zabytkowych pojazdów militarnych. O godzinie 17:00 rozpocznie się koncert Grzegorza Płonki z zespołem połączony ze wspólnym śpiewaniem.

CHORZÓW - Majowa inspiracja: Harry Potter – warsztaty wyplatania kumihimo

 • Godz. 15:00, Pracownia Działań Twórczych, Poniatowskiego 6.
 • Maj to miesiąc, w którym fani Harrego Pottera mają swoje święto, a więc postanowiliśmy wykorzystać ten motyw jako myśl przewodnią naszych weekendowych działań. Wykorzystamy różne techniki rękodzieła, żeby stworzyć rzeczy inspirowane książkami o młodym czarodzieju.
  Tym razem nie zabraknie również zabaw dla rodziców z dziećmi.

ZABRZE - Wieczór kabaretowy z Andrzejem Poniedzielskim

 • Godz. 19:00, Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, ul. 3 Maja 91a.
 • 7 października 2022 roku w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu odbędzie się kolejny wyjątkowy wieczór. Tym razem zabrzańskiej publiczności swój najnowszy program kabaretowy zaprezentuje Andrzej Poniedzielski. W programie inteligentny humor, satyra, piosenki – NOWY program, NOWE piosenki. Bez zmian poczucie humoru artysty.

RUDA ŚLĄSKA - Stand Up - Marcin Zbigniew Wojciech

 • Godz. 20:00, Dom Kultury Bielszowice, ul. E. Kokota 170.
 • Marcin Zbigniew Wojciech to rybnicki artysta, który ma na swoim koncie kilkanaście nagród na ogólnopolskich festiwalach. Występował w POLSACIE, Comedy Central, oraz TVP2, pracował w RMF FM. Jest 15 lat na scenie. Ma na swoim koncie ponad 1500 występów. Żywioł sceniczny i znana w całej Polsce dusza towarzystwa. Komik, aktor, konferansjer, stand-up’er.

8 maja

RUDA ŚLĄSKA - Maluchy w krainie dźwięku - Wesoły finał

 • Godz. 16:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, ul. Piotra Niedurnego 69.
 • Finał cyklu spotkań z muzyką dla najmłodszych zapowiada się wyjątkowo. Liczymy na przybycie naszych stałych bywalców, jak i nowych, bo przecież przygodę z nami można zacząć w dowolnym momencie. Przez 7 miesięcy wspólnie śpiewaliśmy, uczyliśmy się jak korzystać z własnego głosu, pokazywaliśmy Wam nowe instrumenty. Majowe spotkanie zabrzmi kolorami wszystkich naszych instrumentów - skrzypiec, ukulele, gitary, fortepianu, saksofonu czy kalimby. Wykonamy Wasze ulubione przeboje, do których niewątpliwie należy "Czekolada", "Małpki", "Oczka dwa" i "Kangurek Roki". Saksofon będzie gościem specjalnym, dzieci będą mogły posłuchać tego pastelowego dźwięku i przyjrzeć mu się z bliska. Będą zagadki muzyczne i nagrody dla tych, którzy podejmą się ich rozwiązania. Kraina dźwięku zaprasza.

KATOWICE - Spektakl "Shirley Valentine"

 • Godz. 16:00, Teatr Żelazny, ul. Armii Krajowej 40.
 • Hit teatralny w wykonaniu Anny Kadulskiej, w humorystyczny sposób opowiada historię kury domowej, która zajmując się domem i gotując mężowi sadzone z kartoflami zapomniała o własnych marzeniach. Jedyną jej powierniczką jest kuchenna ściana, z którą rozmawia. Pewnego dnia dostaje od przyjaciółki zaproszenie na dwutygodniowy urlop do Grecji. Propozycja wydaje się abstrakcyjna i niemożliwa do zrealizowania, czy wyjedzie wbrew woli męża?

9 maja

CHORZÓW - Spektakl "Goło i Wesoło"

 • Godz. 17:15 i 20:30, Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1.
 • Komedia „Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire’a i Anthony'ego McCartena zawojowała już cały świat. Nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii, która miała miejsce w 1987 r. To mówi samo za siebie! Spektakl wystawiany był m.in. w USA, Kanadzie, Anglii czy Francji. Wszędzie przyjmowany jest z entuzjazmem – zarówno przez publiczność, jak i krytyków teatralnych. „Goło i wesoło” to historia kilku bezrobotnych z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy wpadają na pomysł, by założyć grupę striptizerów.

KATOWICE - Spektakl "Nerwica natręctw"

 • Godz. 17:30, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, plac Sławika i Antalla 1.
 • Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem.

10 maja

SOSNOWIEC - Anna Janko ponownie gościem Sosnowieckich Dni Literatury

 • Godz. 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna - Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11.
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – Organizator 18. Sosnowieckich Dni Literatury – serdecznie zaprasza we wtorek 10 maja 2022 o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, na spotkanie autorskie z poetką i prozaiczką Anną Janko, promujące książkę „Finalistka”. Prowadzenie: Joanna Kisiel. Wstęp wolny.

KATOWICE - JazzKLUB / Konglomerat Big Band

 • Godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.
 • Big-band KONGLOMERAT to osiemnastoosobowy zespół powstały z inicjatywy pianisty i jednego z najważniejszych młodych jazzowych twórców Nikoli Kołodziejczyka i wyśmienitego puzonisty Michała Tomaszczyka. Ensemble skupia wybitnych wykonawców i kompozytorów związanych z warszawską sceną muzyczną. Powstał jako platforma dla szerzenia nowej muzyki wielko-składowej oraz propagowania idei współpracy kompozytorskiej pomiędzy granicami stylistycznymi. A jako, że członkowie zespołu to częstokroć nie tylko utalentowani instrumentaliści, ale także zdolni twórcy, muzyka zespołu to najwyższej próbki nowoczesny jazz.

11 maja

SOSNOWIEC - Małgorzata Rejmer – 18. Sosnowieckie Dni Literatury

 • Godz. 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna - Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11.
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – Organizator 18. Sosnowieckich Dni Literatury – serdecznie zaprasza w środę 11 maja 2022 o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, na spotkanie autorskie z reportażystką Małgorzatą Rejmer, promujące książkę „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii”. Prowadzenie: Monika Wiszniowska. Wstęp wolny.

KATOWICE - Cezary Jurkiewicz

 • Godz. 19:00, City Pub Katowice, 3 maja 23.
 • Łajza, padalec, łachudra. Gdzieś w głębi wiemy, że to synonimy człowieczeństwa. Gdzieś w nas głęboko tkwi iskierka typa spod ciemnej gwiazdy, który w długim płaszczu spogląda spode łba i złowrogo podrzuca pieniążek do góry. Tzn. Ja tak mam. Niepotrzebnie generalizuję swoje śmieciostwo na innych ludzi. Uważam jednocześnie, że to są najbardziej komediowo płodne cechy. Zamiast pisać pretensjonalny opis mojego nowego materiału, powinienem wyruszyć w podróż zaginionej księgi Arystotelesa traktującej o komedii. Widzę to, jako przygodę w klimacie Indiana Jones gdzie po drodze czekają na mnie zapadnie z kolcami oraz tocząca się kula, która próbuje mnie rozgnieść. Końcówka będzie BARDZO ORYGINALNA, bo uświadomię sobie, że to co szukałem od zawsze było we mnie i nie potrzebuję żadnej księgi

12 maja

ZABRZE - Cezary Jurkiewicz

 • Godz. 19:00, Pub Oficyna, ul. Wolności 211.
 • Łajza, padalec, łachudra. Gdzieś w głębi wiemy, że to synonimy człowieczeństwa. Gdzieś w nas głęboko tkwi iskierka typa spod ciemnej gwiazdy, który w długim płaszczu spogląda spode łba i złowrogo podrzuca pieniążek do góry. Tzn. Ja tak mam. Niepotrzebnie generalizuję swoje śmieciostwo na innych ludzi. Uważam jednocześnie, że to są najbardziej komediowo płodne cechy. Zamiast pisać pretensjonalny opis mojego nowego materiału, powinienem wyruszyć w podróż zaginionej księgi Arystotelesa traktującej o komedii. Widzę to, jako przygodę w klimacie Indiana Jones gdzie po drodze czekają na mnie zapadnie z kolcami oraz tocząca się kula, która próbuje mnie rozgnieść. Końcówka będzie BARDZO ORYGINALNA, bo uświadomię sobie, że to co szukałem od zawsze było we mnie i nie potrzebuję żadnej księgi.

KATOWICE - NOSPR / Festiwal Katowice Kultura Natura / S1

 • Godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.
 • Wykonawcy: NOSPR, Marin Alsop – dyrygent.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.