Żory - portal miejski Zory.com.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2017-09-18 10:30

  • Park Cegielnia

Impreza już się odbyła.

Drzewa łączą pokolenia - akcja dla dzieci i seniorów

Pierwszym projektem, realizowanym przez nową żorską FUNDACJĘ FOLWARK POD LIPAMI będzie akcja „Drzewa łączą pokolenia" .

Inicjatywa będzie przeprowadzona we współpracy z Urzędem Miasta Żory i Miejskim Ośrodkiem Kultury na terenie naszego miasta, w Parku Cegielnia.

Spotykamy się 18 września 2017 o godzinie 10.30.

Projekt polega na wspólnym sadzeniu drzew przez dzieci i osoby starsze. Poprzez naszą pierwszą akcję chcemy nie tylko wzbogacić teren naszego miasta o kolejne drzewa, ale też wierzymy, że wspólna praca może łączyć różne pokolenia i służyć budowaniu więzi pomiędzy nimi.

Uważamy, że ochrona przyrody realizowana dzięki sadzeniu drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka , zachęcamy wiec do uczestnictwa w projekcie.

Dzięki akcji „Drzewa łączą pokolenia" zwiększamy zalesienie na terenie naszego miasta, inwestując w poprawę jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy.


To nie koniec, mamy dla Was niespodziankę, w trakcie akcji „Drzewa łączą pokolenia" o ich roli w naszym życiu opowie Nadleśniczy z Nadleśnictwa Rybnik.


Dziękujemy Nadleśnictwu Rybnik i Panu Januszowi Fidykowi za ogromny wkład w akcję „Drzewa łączą pokolenia”.


Realizacja akcji byłaby niemożliwa bez pozyskanych dotacji, darowizn oraz wsparcia organizacji samorządu terytorialnego.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!


O fundacji:

Jesteśmy grupą osób, mających głębokie przekonanie, że dbałość o przyrodę i otaczające nas środowisko jest naszym wspólnym obowiązkiem. W ramach działań Fundacji FOLWARK POD LIPAMI chcemy łączyć działania edukacyjne na temat otoczenia, w którym żyjemy z konkretnymi inicjatywami wpisującymi się w ochronę środowiska.

Głównymi celami FUNDACJI FOLWARK POD LIPAMI są :
-rozpowszechnianie wiedzy z zakresu ochrony przyrody
- działalność charytatywna na rzecz pokrzywdzonych przez los dzieci i młodzieży
-działania na rzecz zdrowego stylu życia
-działalność edukacyjno- wychowawcza

Zależy nam na realizowaniu celów fundacji przy pomocy wielu grup społecznych. Widzimy wartość w synergii działań środowisk dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Naszą ambicją jest łączenie pokoleń wokół wspólnego celu, którym jest dbałość o otaczającą nas przyrodę.

Drzewa łączą pokolenia - akcja dla dzieci i seniorów
  • 2017-09-18 10:30

  • Park Cegielnia

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.