Katalog firm dodaj firmę

DYM-KOM Tomasz Przybyła - Uszczelnianie kominów

Korzystasz z naszych usług?
Dodaj polecenie »x

Premium

Logo DYM-KOM Tomasz Przybyła - Uszczelnianie kominów

Adres i telefon

ul. Rybnicka 362
44-240 Żory
Godziny otwarcia: 6:00 - 20:00
 • Poniedziałek: 6:00 - 20:00
 • Wtorek: 6:00 - 20:00
 • Środa: 6:00 - 20:00
 • Czwartek: 6:00 - 20:00
 • Piątek: 6:00 - 20:00
 • Sobota: 7:00 - 18:00
 • Niedziela: nieczynne

Oferta

DYM-KOM Tomasz Przybyła - Uszczelnianie kominów


 

Kompleksowa naprawa kominów w Rybniku i Żorach

Rolą komina jest usuwanie powstałych w trakcie procesów spalania szkodliwych substancji chemicznych (w postaci gazowej) takich jak aldehydy, tlenek węgla, tlenki azotu, tlenki siarki, węglowodory oraz sadzy. W przypadku dostania się do organizmów żywych mogą one powodować zatrucia, a nawet śmierć. Może tak się zdarzyć jeśli komin w twym budynku jest nieszczelny. Istnieją jednak skuteczne metody uszczelniania kominów, w których specjalizuje się nasza firma. Pomagamy mieszkańcom Rybnika i Żor rozwiązywać problemy z kominami już od 2008 roku. Odbiorcami oferty naszych usług są klienci prywatni, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, zarządcy nieruchomości, placówki podległe samorządom terytorialnym, firmy itp.

 

 

Uszczelnianie kominów

Istotnym kryterium wpływającym na bezpieczeństwo eksploatacji komina jest jego szczelność. Z biegiem czasu jednak, na skutek oddziaływania substancji chemicznych oraz wysokich temperatur powstałych wskutek spalania opału, w przewodzie kominowym powstają szczeliny, przez które trujące gazy mogą przedostawać się do wnętrza budynku. W takim przypadku konieczne jest uszczelnienie przewodu kominowego.

Wykonujemy prace uszczelniające metodą tynkowania odśrodkowego (szlamowania), wykorzystując w tym celu masę SKD. Masa uszczelniająca SKD to silikatowa masa produkcji firmy Schiedel odporna na wysokie temperatury i ścieranie. Jest ona przeznaczona do renowacji przewodów kominowych i wentylacyjnych. Uszczelnianie polecane jest również dla przewodów kominowych, do których podłączona jest instalacja kominkowa.

Wykonujemy także uszczelnienia przewodów kominowych kwasoodpornymi wkładami Alufol (produkcji INST-KOM), które zalecane są przy ogrzewaniu gazowym. W trakcie spalania gazu powstaje para wodna, która mieszając się z tlenkami azotu powoduje zawilgocenie komina powstającymi kwasami. Mają one niszczący wpływ na cegły i łączącą je zaprawę. Wkład Alufol izoluje ściany komina od szkodliwych kwasów.

Koszty uszczelnienia komina zależne są od jego długości oraz przekroju (maksymalnie 50 x 50 cm). Cena uszczelnienia zawiera mechaniczne czyszczenie komina.

 

Naprawa kominów

Posiadamy spore doświadczenie w naprawie i modernizacji kominów różnego typu. Wykonujemy prace niezależnie od wysokości czy spadu dachu. Naprawiamy kominy zarówno od wewnątrz (przewód kominowy) jak i od zewnątrz.

Naprawy i inne prace jakie możemy wykonać wewnątrz przewodu kominowego to przykładowo:

 • udrożnienie przewodu kominowego w przypadku jego zatkania (czyszczenie mechaniczne do lica cegły)
 • wypalanie smoły nagromadzonej na ścianach przewodu kominowego (może powstać w wyniku opalania mokrym drewnem lub przy zbyt niskich temperaturach spalania)
 • uszczelnienie komina – tynkowanie odśrodkowe
 • frezowanie kominów – tj. rozwiercanie, mechaniczne poszerzenie średnicy komina, np. w celu zamontowania wkładu kominowego

Wykonujemy także prace wpływające na estetykę samego komina, tj. różnego rodzaju przemurowania, wymiana uszkodzonych elementów, czy też kompletna odbudowa zniszczonego komina. Na Śląsku (w Rybniku czy Żorach) wpływ środowiska w szczególny sposób wpływa na przyspieszone procesy uszkadzania kominów.

 

Wkłady kominowe, frezowanie kominów

Montaż wkładów kominowych jest jednym ze sposobów na uszczelnienie komina i zapobieżenie kontaktu ścian komina z substancjami powstałymi w wyniku procesów spalania. Chroni także ściany komina przed wpływem wysokich temperatur. Instalacja wkładu kominowego wskazana jest w przypadku ogrzewania gazowego gdyż skutkiem ubocznym spalania gazu jest powstawanie kwasów mogących uszkodzić ściany przewodu kominowego.

Wykonujemy montaż wkładów kominowych żaroodpornych jednościennych i dwuściennych oraz wkładów Alufol, które polecane są do przewodów kominowych współpracujących z ogrzewaniem gazowym oraz do przewodów wentylacyjnych.

 

Frezowanie kominów - Rybnik, Żory

Instalacja wkładu kominowego może wiązać się z potrzebą frezowania komina tzn. powiększenia jego średnicy przez rozwiercenie. Frezując komin można zwiększyć średnicę przewodu kominowego (np. aby zamontować wewnątrz wkład kominowy) bez potrzeby jego rozbierania, niezależnie od przechylenia komina.

 

Bezpłatny dojazd do klientów na terenie powiatu rybnickiego: miasto Rybnik, miasto Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany, miasto Żory oraz miasto Wodzisław Śląski.

Zadzwoń by poznać szczegóły oferty
665-636-933

Polecenia i opinie (2) Dodaj opinię

 • Przychodzi ekipa fachowców od komina a nie budowlany,górnicy na emeryturze.Jest sprzęt są chęci jest zgrana ekipa to mi się podoba.

  Data skorzystania z usługi:   2011-10-14

 • Uszczelnianei renowacja kominów Przybyła posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Żor od 2017 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.